Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyha külföldre akarok...

Hogyha külföldre akarok művészeti egyetemre menni, melyik gimnáziumot/szakközépiskolát érdemes választani : amelyik angol tagozatos, vagy amelyik rajz tagozatos?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja az angol a fontos, es hogy a középiskolai szakosodásnak nincs értelme ha művészetekről van szó, és van aki azt mondja hogy a rajztagozat mellett meg lehet tanulni jól angolul... Akkor most melyik a jobb?

2016. aug. 7. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha művészetet tanulnál egyetemen, művészetet kellene most is tanulnod. Hogy milyen formában teszed, rajtad áll.

Az angol meg hasznos, de nem sokra mész vele, ha pl. Mongóliában tanulnál tovább.

2016. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Béluska2016 ***** válasza:

Az angol a fontos! Mongóliában is... persze legjobb mindig az adott ország saját nyelve! Mondom én aki semmilyen idegen nyelvet nem tudok, de bejártam a világot. Ha rám hallgatsz, akkor szakosodhatsz a rajz, festészet, szobrászat... Nyelvek, vallások... zene, tánc, hangszerek... stb. De én Ázsiát javaslom, leginkább Indonéziát, persze nekem Kína is nagyon tetszik. Szóval tanulj Angolul, angolul, angolul, meg helyi Indonéz/Malay, Tagalog, Japán, kínai, koreai nyelvet. Segítség:


[link]


Meg egy kis reggae zene, a koronázatlan királytól (Ras Muhamad), aki mellesleg a Magyarország indonéziai nagykövet asszonyának (Wening Esthyprobo) fia.


[link]


[link]


Sok sikert az életben!

2016. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2: egy dolog angolul tanulni, megint más angol tagozatot preferálni továbbtanulásnál pl. egy művészeti szakközép helyett.
2016. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Béluska2016 ***** válasza:
Igazad van, de művészeti tagozatból sok van. Ha a kérdező a rajzolás, festészet irányába erősnek érzi magát természetesen mennyen oda. Nyelvtanulást iskola mellett plusz órákkal is erősítheti több nyelvből is, és tehet nyelvvizsgákat is. De, ha semmilyen művészeti ág nem érdekli "jobban" és bizonytalan, akkor a nyelvtagozattal erősítheti a nyelvtudását, pénzt spórolva a magántanárok helyet. Ezért írtam, hogy az angolt tegye előtérbe. De ha őt a Spanyol vagy afrikai, netán Francia művészet/nyelv érdekli, akkor ne Indonézt, hanem Szuhaélit tanuljon. Ez opcionális, ő fog dönteni én lehetőségeket írtam, mert én Ázsiát kedvelem.
2016. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2016. aug. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!