Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyik országban...

Szerintetek melyik országban lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

A jövőmet mindenképpen külföldön képzelem el. Több európai országban is szívesen élnék, főleg angol vagy német nyelvterületen.

Pszichológusnak szeretnék majd tanulni, és figyelembe véve a céljaimat, úgy érzem mindenképpen érdemes lenne eleve külföldön kitanulnom a szakmát.


Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy vajon hol, melyik országban lenne érdemes egyetemre járnom.

Nem muszáj angol vagy német nyelv területen tanulnom. Bármelyik EU-s tagországban szívesen tanulnék, ahol van lehetőség angolul vagy németül hallgatni.

Az ország, illetve egyetem választásnál természetesen fő szempont, hogy minél kevesebbe kerüljön az ottani élet, és maga a tanulás, mert nekem kellene saját magamat eltartanom, mivel a szüleim nem tudnak támogatni. Emellett persze az is fontos, hogy minél színvonalasabb egyetemen szerezhessek diplomát.


Bármilyen tanácsotok, tapasztalatotok nagyon érdekelne. Légy szíves írjátok azt is írjátok már le a hozzászólásotokban, hogy amit írtok az személyes tapasztalatotok-e.


Köszönöm!



2016. szept. 7. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Van már elképzelésed arról, milyen pszichológus szeretnél lenni, milyen területen tevékenykednél? Szerintem ez alapján is érdemes lehet szűkíteni a kört.
2016. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó ötlet. Egyelőre a gyermek-klinikai szakpszichológus vonz a legjobban. :)
2016. szept. 7. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Tolunk nyugatabbra a megelhetes mindenutt tobbe kerul ezt vedd szamitasba meg akkor is ha az egyetemert nem kell fizetni.
2016. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Én észak-európát javasolnám, bár én Alaszkában szeretnék majd élni. :)
2016. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, figyelembe veszem. :)

Utolsó, melyik É-EU-s országra gondolsz?

2016. szept. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!