Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyik országban...

Szerintetek melyik országban a legjobb az oktatási rendszer? Miért pont ott?

Figyelt kérdés
Igazából elég az országot és az indoklást leírni, a részleteket majd megnézem én.
2016. szept. 21. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Magyarorszagon. Aki ezt tuleli, minden tulel.
2016. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az érvelés elég meggyőző, a poént is értékelem, ment a zöld. De azért fordítsuk komolyra a szót: nálunk elég szar az oktatáso rendszer.
2016. szept. 21. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nálunk elég szar az oktatáso rendszer."


Az oktatasi rendszer egy eleg osszetett dolog. Egy jellemzovel nem lehet leirni. Milyen szempontbol erdekel? Tananyag hasznossaga? Diakok felkeszitesere a jovore?

2016. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Például. Az iskolai körülmények: iskolák állapota, felszerelés minősége és mennyisége ( digitális táblák, számítógépek, tankönyvek - legyen akár könyv, akár e-book olvasó -, stb. ), van-e kikapcsolódási lehetőség napközben, mennyire készíti fel a diákokat az életre, az iskolai rend ( fél 8-as vagy 9 órás kezdés, 2 vagy 4 órás végzés, napi 6 vagy 9 óra, bár ez mindig változik ) és hasonlók m
2016. szept. 21. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Távol-kelet, ott is elsősorban Japán. Viszont a technikai része ott nem olyan ahogy elképzeled - digitális biszbaszokat felejtsd is el rögtön, az egyik jellegzetessége, hogy ilyesmire ott sem költenek sokat - sőt, elsőre kb. pont úgy néz ki egy ottani osztályterem, mint egy magyar. Sőt, kifejezetten igyekeznek megmaradni annál, hogy a gyerekek kézzel fogható dolgokkal tanuljanak (amiket egyébként többnyire nagyon jó minőségben meg is kapnak) - na meg ugye annak a rengeteg kanjinak a bevágása is kicsit jobban inspirálja a gyerekeket a későbbi tanulásra.
2016. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az angol elég szimpatikus, a magyarhoz képest főleg... Rokonaim laknak kint. Ott a gyerekek szeretnek iskolába járni, nem mindenkinek ugyanazokat a dolgokat tanítják, a gyerek képességei alapján terelik őket olyan irányba, ahol kevesebb csalódás érheti őket.
2016. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Skandinávia rendszeresen az első helyeket nyeri az ilyen rangsorolásokban.
2016. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A skandináv országokban, azok közül, amelyeknek ismerős vagyok az oktatási rendszerével (Japánt pl. nem ismerem). Jelenleg Dániában tanulok egyetemen, és amikor beszélek a volt osztálytársaimmal, sokszor kérdezik, hogy napköziben vagyok, vagy egyetemen :) A sok csapatmunka, modellezés (design-t tanulok) és rajzolás miatt, míg ők ülnek a 200 fős előadóteremben és tövig rágják a körmeiket, hogy fognak átmenni. A magyar felső (meg nem felső) oktatás soha nem volt opció számomra, nem is adtam be sehova a jelentkezésem. Tudjátok mi a baj vele szerintem? Hogy tovább akarnak építeni (digitális tábla, digitális napló, stb.) anélkül, hogy meglenne egy stabil alap, így az egész ingatag.


Itt van egy projektor a teremben és kész, azon kívül egy rendesen működő digitális Neptun-szerű program, napi 2 tantárgy, egyik 4 órában délelőtt, másik 2-ben délután. Azon kívül pedig papír, ceruza, papírvágó amiket láttam. Van egy műhely is, ahova beszereztek lézervágót, 3D-nyomtatót, de még nem jutottunk odáig :) És várom, hogy reggel, fél 9-re bemenjek az iskolába a 20 fős osztályomhoz és a tanárokhoz, akiket keresztnevükön hívunk és biciklizni meg focizni járnak velünk iskolán kívül.

2016. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Itt van egy projektor a teremben és kész, azon kívül egy rendesen működő digitális Neptun-szerű program, napi 2 tantárgy, egyik 4 órában délelőtt, másik 2-ben délután. Azon kívül pedig papír, ceruza, papírvágó amiket láttam. Van egy műhely is, ahova beszereztek lézervágót, 3D-nyomtatót, de még nem jutottunk odáig :) És várom, hogy reggel, fél 9-re bemenjek az iskolába a 20 fős osztályomhoz és a tanárokhoz, akiket keresztnevükön hívunk és biciklizni meg focizni járnak velünk iskolán kívül."


Ez nem az oktatási rendszer miatt van, hanem mert egy marginális szakon tanulsz (létszám szempontjából). Magyarországon is rengeteg olyan kisebb egyetem, vagy kisebb kar van, ahol név szerint ismerik a diákok és a tanárok egymást. Egy BME, Corvinus, ELTE, SZTE stb. méretű egyetemeknél ez egy átlagos, akár több száz fős szakon eléggé lehetetlen. Hát az általános iskolámban ÖSSZESEN volt annyi diák, mint az egyetemen csoporttársam.

2016. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!