Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy felvennének egy Németországi suliba?

Figyelt kérdés
Jelenleg 7.-es jól tanuló lány vagyok. Szeretnék Németországban továbbtanulni. A németet nem beszélem, csak annyit tudok hogy Danke (köszönöm). Mennyi az esélye annak, hogy felvegyenek? A szüleim elengednenek 14 évesen? Kollégista lennék... Ez hogy van? Anyanyelvi szinten kéne tudnom németül? Légyszíves mindent irjatok le ezzel kapcsolatban. Esetleg valaki hasonló helyzetben van/volt? Segítsetek, kérlek! Köszönöm.

2016. szept. 24. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem is anyanyelvi szinten, de mindenképpen jól kell beszélned németül.

Az neked most iskola mellett, hogy 0-ról elkuss erre a szintre valószínűleg több év.

Szóval én azt javaslom, egyetemre tanulj meg stabilan németül és akkor menj ki.

Vannak Magyarországon német kéttannyelvű gimnáziumok, ahol az első tanévben gyakorlatilag csak németet tanulsz és a következő 4 évben is németül tanulsz (bizonyos) tantárgyakat.

Azt, hogy külföldiként memnyire kapsz kollégiumot, nem tudom, de az biztos, hogy nem olcsó Németországban tanulni, szóval arra készülj, ha a szüleid mem tudnak havonta több százezer forinttal támogatni, akkor ez nem túl esélyes terv.

2016. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" Mennyi az esélye annak, hogy felvegyenek? "


--> Nulla.


Nemetorszagban teljesen mas a kozepiskolai rendszer, 4 osztalyos altalanos iskola van es utana a kozepiskola, es mas a tananyag is, valamint nincsennek kollegiumok kozepiskolasoknak, mert korzetes iskolak vannak. Legfeljebb valami privat helyen.


Nemettudas nelkul, kiskorukent eleve nem ertem hogy mit akarsz egyedul...

2016. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!