Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felvennének az Oxfordra, a...

Sonny8 kérdése:

Felvennének az Oxfordra, a Cambridgei egyetemre vagy a Yale-re?

Figyelt kérdés
Most 13 éves vagyok és jelenleg ezek az egyetemek érdekelnek. Mi kéne hozzá, hogy felvegyenek? Esetleg van közületek valaki akit felvettek, oda járt? Nagyon nehéz a felvételi? Hány százalék esélye lehet egy átlagos, okos magyar embernek, hogy felvegyék?

2016. jan. 23. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Átlagos, okos magyar embernek semmi esélye. Egy különösen tehetséges, sikeres, tanulmányi versenyeken nyertes, vagy sportban kimagasló teljesítményt nyújtó magyar embernek már lehet esélye. Nem véletlenül ezek a világ leghíresebb egyetemei, azok is ismerik a nevüket, akik azt sem tudják, mi az az egyetem. Ahhoz, hogy felvegyenek, bizony fel kell mutatni valamit. A szüleidnek nagyon gazdagnak kell lenniük, mivel a tandíj egy átlagos magyar ember számára szinte felfoghatatlanul magas, ösztöndíjat pedig egy külföldinek, ha csak nem kiemelkedően tehetséges valamiben, nem fognak osztogatni.
2016. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Yale-ről nem sok mindent tudok.

A gimnáziumból, ahová járok egyre többen mennek Cambridge-re (az idén 3 embert vettek fel), és Oxfordra, illetve egyéb külföldi egyetemekre.

Ami kell hozzá az a szorgalom, tehetség, eredményesség és kitűnő nyelvtudás (Cambridge nyelvvizsga, azt hiszem mindkét intézmény elfogadja, a hagyományosat nem).

Ha bekerülsz egy olyan gimnáziumba, ami biztosít számodra lehetőséget és te ott kimagasló vagy (itt az első néhány gimnáziumban gondolkodj), és van anyagi háttered (nemcsak a tandíj játszik, hanem az is, hogy meg tudj élni), és stabil erős, anyanyelvi (vagy még jobb) nyelvtudásod van természetesen van esélyed.

De gondolom, már erős középfokú nyelvvizsgád van.

2016. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Második, melyik gimibe jársz?
2016. jan. 23. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium.

Jó a közösség és erős iskola:)

2016. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Engem is érdekel oxford. :) 15 vagyok. A jó gimi nagyon fontos, ha ilyen helyre szeretnél tovább menni. Ezen kívűl, mivel külföldi vagy le kell tenni, nyelvvizsgát (Cambridge/TOEFFLE/IELTS), meg egyéb vizsgát (SAT), és számos követelményt kell teljesítened (pl. érettségi). Ha ez érdekel, ajánlom a Mileston Institute-ot, ami középiskolai diákoknak segít bekerülni angol-szász egyetemekre. Felkészítenek, náluk le lehet tenni a kül vizsgákat, stb. Mivel még csak 13 vagy, sztem előszőr is koncentrálj ara, hogy bekerülj egy erős gimibe (lásd Apáczai). Ezen kívűl tanulj, és versenyezz, mert több 10000 diák jelentkezik. Az összes jó iskolából jött, az összes okos. Olyat keresnek, aki valamivel kiemelkedik. Úgyhogy ajánlom a Milestone-t, és mindenekelőtt egy jó gimt. Hajrá! :)
2016. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"...mindenekelőtt egy jó gimt."


Első ránézésre azt hittem, az alkoholra kívánod rászoktatni... De aztán rájöttem, hogy nem ginről van szó. :D

2016. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%

A lányom is Oxfordra készül. Minden tantárgyból a top set-be tartozik, több ajánlása van a tanáraitól, az igazgatótól, magas pozícióban van a diákok között a sulijában és perfektül beszél angolul, japánul és még jópár nyelven nem adják el. ÉS rágja a kôrmét, hogy vajon felveszik-e majd.

Ha be akarsz kerülni, szerintem az a legjobb ha kiköltözöl ide angliába és itt GCSE-zel le, itt jelentkezel College-be és utána próbálsz bejutni valamelyik nevesebb egyetemre. Több esélyed lesz rá így mint otthonról.

2016. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!