Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak Németországban továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, emelt szinten tanulok kémiát és biológiát, mivel orvosi egyetemen szeretnék továbbtanulni. Németből sikerült felsőfokú nyelvvizsgát letenni 2 éve. Eredetileg a Debreceni Egyetem általános orvosi karát szerettem volna megpályázni, államilag finanszírozott formában.

Most nyáron azonban eltöltöttem egy kisebb időt Németországban, és kedvet kaptam arra, hogy ott tanuljak egyetemen. Elsősorban a düsseldorfi Heinrich Heine Egyetemet néztem ki.


Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra, milyen lehetőségek vannak, illetve mi ennek kb. a lefolyása. (Pályázás, feltételek, ösztöndíj, finanszírozás)



2016. szept. 24. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jól le vannak írva a dolgok a honlapjukon:

[link]


Én csak átfutottam, de minden általad vázolt pontnak van fent külön menüje, simán olvasd el azokat! Fogd fel ezt egy jó kis gyakorlásnak, mert ha nem megy, akkor még nagyon sokat kell "gyúrnod", hogy egyáltalán legyen minimális értelme is kimenni.

Később még leszek, ha addig nem sikerül megoldani vagy nem ír más, akkor segítek szívesen, de próbáld is!

2016. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Mikor először olvastam ezt az oldalt még vagy 3-4 hete, akkor azt értettem, hogy a külföldi pályázóknak is kell német vagy kettős állampolgárság. :/ De az nem kell. Hát az egyetem honlapjáról átirányít egy másikra, ahol elvileg lehet a külföldieknek online pályázni és az infók megvannak. De nekem úgy jött le, hogy inkább azok számára vannak ott adatok, akik már ott állnak a pályázás előtt. Vagy csak én siklottam el ezek felett, nem tudom.


Azt nem kérem, hogy az egészet gépeld/gépeljétek be magyarul, mert azzal elmenne a fél estétek. Elég, ha a német szöveget bemásoljátok, ahol az infót találtatok, vagy küldtök egy linket az oldalról, ahol van.

2016. szept. 24. 18:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit kérdezni szerettem volna, és ami nem hiszem, hogy fent van az oldalon, hogy ez a dolog nem működik közvetítéses úton? Tehát hogy felvételt nyerek a Debreceni Egyetemnél, és onnan ki Németországba. Mert ha lehetőség lenne rá, akkor az összes évet ott tölteném el. Akkor meg nem sok értelme van Debrecenbe felvételizni.
2016. szept. 24. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed.

Keresd meg Pesten/a neten a Studium Akadémiát. [link] Német nyelvterületen /Németo. Ausztria, Svájc/ történő továbbtanulásra segítenek felkészülni, segítenek az iskolaválasztásnál és végigviszik a teljes jelentkezési folyamatot is a választott egyetem/ek/nél. Persze nem ingyen... Vannak tájékoztató előadásaik, sajnos éppen ezen a hétvégén volt az egyik, a következő februárban.

Bár minket az orvosi irány nem érintett, de arra emlékszem, hogy elhangzott, hogy oda Németországban brutálnehéz bekerülni. Ha csak egy négyesed is van érettségin, gyakorlatilag elfelejtheted. Emiatt nagyon sok német diák Ausztriába megy orvosira, úgyhogy ott is eléggé telt ház van. Amúgy sztem a magyar orvosképzés nagyon jó, elég jól elfogadják a diplomát külföldön is, ösztöndíjjal utána mehetsz sok helyre. Nem biztos, hogy érdemes külfödre menni orvosira. Sok sikert!

2016. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!