Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy felvételt...

Mi kell ahhoz, hogy felvételt nyerjek külföldi egyetemre? Hogyan jelentkezzem?

Figyelt kérdés
Még két évem van az érettségig, de jobb mindent időben elkezdeni. Nem szeretnék magyar egyetemen továbbtanulni, ezért hajlok a külföldi tanulásra. Viszont eléggé komoly tandíjak vannak egy-egy külföldi egyetemnél. Van ösztöndíjra lehetőség? Kell külön felvételit írnom? Milyen nyelvvizsgát fogadnak el? Mennyire elérhetetlenek a komolyabb egyetemek (Cambridge, Oxford, Harvard)? Mennyire számít az érettségi? Szeretném, ha valaki tudna nekem egy részletes tájékoztatást adni erről. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 5. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Angliában nincs ingyenes egyetem, ott fizetni kell a tandíjat. Aki az általad említett egyetemekre jár, majdnem mind magániskolákból kerülnek, akik már úgy járnak oda, hogy egy neves egyetemen fognak tanulni, ergo a kitűnő bizonyítvány szükséges. Nem is a nyelvvizsga a lényeges, hanem hogy tudj beszélni felsőfokon. Egyébként változóak a követelmények, de ilyen egyetemeken szokott lenni interjú, ahol a kommunikációs, problémamegoldó képességeidet tesztelik.
2016. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az adott egyetem honlapjan minden informaciot megtalalsz az "international applicant" menupont alatt. Sem az USA-ban, sem Angliaban nincs ingyenes egyetem. Osztondijjat nehez kapni azt csak ugy hebe hoba nem osztogatjak. Olyan orszagokat nezz ahol alapbol ingyenes az oktatas es csak a megelhetest kell kikohognod.
2016. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak ösztöndíjak de ahhoz eléggé qrva jónak kell lenni.


Amerikai egyetemeken úgy lehet ösztöndíjakat szerezni, hogy elmész két évig tanulsz saját költségek és aztán ha részt tudsz venni kutatásokban vagy más egyetemi munkában akkor kaphatsz a munkádért ingyen oktatást és még egy kis zsebpénzt is.


A bécsi egyetem állítólag ingyenes

2016. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj fel az IEC honlapjára ott elég sok lehetőséget leírnak. :)
2016. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az USA-ban több egyetemen nincs tanulmányi ösztöndíj de ellenben un. vak felvételi van, ha felvesznek akkor rászorultsági alapon kell tandíjat fizetni.
2016. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!