Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar állampolgársággal...

Magyar állampolgársággal ösztöndíj külföldi egyetemen továbbtanulásra hol és kik számára lehetséges?

Figyelt kérdés
A témában tájékozottaknak és külföldön tanuló egyetemistáknak tenném fel a kérdésem. Most épp 10-es vagyok tehát még van időm megtervezni a jövőmet, de szeretnék elkezdeni a lehetőségek között válogatni. Budapesten tanulok, és bár tudom, hogy itt vannak az ország legjobb egyetemei (pár kivétellel) de nem szeretnék itthon továbbtanulni. Lehetőség szerint új városban akarok új életet kezdeni az egyetemmel. Csakhogy mivel nem vagyunk kőgazdagok, és külföldi kapcsolataim se nagyon vannak, olyan lehetőséget keresnék, amire mindenki esélyes, és tényleg megéri. Angliában és Finnországban gondolkodtam eddig, de bármilyen más országról szívesen hallanék. Ami érdekelne: van-e olyan ösztöndíj, amivel magyar állampolgárként jogosult lehetek ösztöndíjra (ingyenes oktatásra és ha lehet kollégiumra) külföldön. Természetesen az angoltudás, mint feltétel nyilvánvaló. Biológia-kémia irányban szeretnék továbbtanulni, ha ez releváns. Előre is köszi a válaszokat. :))

#kollégium #ösztöndíj #ingyenes felsőoktatás #külföldi továbbtanulási lehetőségek
2016. nov. 5. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Allampolgari alapon csak akkor osztanak osztondijjat ha Sziriabol vagy mas haborus orszagbol erkelez. Eu-s diakkent ugyanazok a szabalyok vonatkoznak rad mint egy angliai vagy finn diakra. Ha az oktatas maga ingyenes akkor a megelhetest kell eloteremtened, ami valoszinuleg heti 30 ora koruli munkaval elojohet. A nyelvtudasrol meg annyit, hogy nem hiszem, hogy jelenleg rendelkezel megfelelo angol nyelvtudassal, a helyedben ragyurnek kemenyen. Az akademiai angolt Magyarorszagon nem tanitjak de egyetem elvaras.
2016. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, nem rendelkezem a megfelelő angoltudással, csak azért írtam oda hogy nyilvánvaló, hogy tisztában vagyok vele hogy az elengedhetetlen. :) Nagyon köszi a választ!! :))
2016. nov. 6. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!