Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Tübingeni Egyetemen van...

A Tübingeni Egyetemen van angol oktatás, vagy csak németül lehet ott tanulni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most 10.-es vagyok, azonban olyan terveim vannak, hogy majd oda szeretnék menni, mivel ott az a szak, amire szeretnék menni, nagyon erős és elismert.

Azonban a probléma az, hogy angolul és spanyolul tanulok, németül nem. Ha mindenáron oda szeretnék menni, akkor két év alatt felsőfokon mindenképpen meg kell tanulnom valahogy németül, vagy pedig angol oktatás is van ott?

Kérem valaki segítsen. Előre is köszönöm!



2016. nov. 19. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon ki tudod keresni az adott szakot, és meg tudod nézni, milyen nyelven van az oktatás, de ahogy elnézem, szinte csak németül. Úgyhogy ja, keményen bele kell húznod a német tanulásba, mert nem egyszerű más nyelven vizsgázni (tapasztalat...).


[link]

2016. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Tübingeni Egyetem Baden-Württemberg leghíresebb egyeteme, tehát készülj fel, hogy sok némettel is kell versenyezned a helyért. A felvételihez TestDaF 4-5-ös szintet kérnek. Többnyire mesterképzések vannak angolul, alapképzés csak 4-5, de ez majdnem minden itteni intézményben így van. Ahol én tanultam, ott nem is volt angol nyelvű alapképzés, csak német. Szóval rá kell feküdnöd nagyon a németre, az én tanácsom, hogy a spanyolt kicsit hanyagold, azt ráérsz még tanulni, mert 3 nyelv már eléggé össze tud zavarni. (Nekem is a spanyol volt a 3. nyelv, de inkább csak olyan hobbinyelv, mivel már nem volt időm kellő szinte felfejleszteni az angol meg a német mellé).
2016. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!