Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tovább tanulás, külföld?!

Tovább tanulás, külföld?!

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldön tovább tanulni, de nem tudom, mik a lehetőségeim. Nyilván nagyrészt anyagi kérdés az egész, és azt olvastam, hogy több európai országban is vannak ingyenes egyetemek. Viszont a megélhetés elég drága. Azt is olvastam, hogy Angliában adnak hitelt a tandíjra, amit csak diploma után kell elkezdeni vissza fizetni, viszont gondolom a mindennapi költségeket ott is önerőből kéne fedeznem. Tudna valaki bővebb információt adni nekem a külföldi tovább tanulás anyagi vonzatáról?

Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy levelező szakon járhatok-e külföldre egyetemre. Mivel ha jól tudom, Bécsben is van tandíjmentes egyetem, és oda nem tartana sokból kimenni hetente/kéthetente egyszer. Vagy ilyen nincs? Teljesen el vagyok tévedve? Hülyeség külföldön tovább tanulni? Maradjak inkább itthon? Minden választ előre is köszönök!



2016. nov. 23. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Levelezős jellegű képzésről nem tudok nyilatkozni -én nem hallottam róla, de ettől lehet, hogy van.

Egész jól leírtad a helyzetet, mert hiába nem kell fizetned a tandíjat, a megélhetést nagyon kevesen tudják finanszírozni itthonról.

Ha olyan szakon szeretnél tanulni, amiben van lehetőség -pl orvos, mérnök-, akkor szerintem megérné itthon csinálni, és úgy külföldre menni.

Viszont ha mindenáron máshol szeretnéd folytatni a tanulmányaid, akkor leginkább Bécs lenne kézenfekvő. Az ottani megélhetést egyszerűbben lehet fenntartani, mint egy szigetországit. Megérné már előbb felvenni ottani magyarokkal a kapcsolatot, hogy nagyobb eséllyel találj olcsó szállást, legyenek kapcsolataid, mire kiérkezel.

2016. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Idő közben bővebben utána olvastam a bécsi tovább tanulás lehetőségeinek, és azt találtam, hogy ugyan EU-s országok diákjainak ingyen van az egyetem, de ez csak a német nyelvű képzésekre vonatkozik. Ez tényleg így van? Azt is olvastam, hogy magyar diákhitelt vehetek fel külföldi egyetemek tandíjára is. De csak iskolai költségekre vehetek fel pénzt? Kollégiumi és egyéb járulékos költségekre nem? Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy megéri-e Ausztriában egyetemre járni. Magyarország legjobb egyeteme a Semmelweis, ami a világranglistán 501-600. helyen végzett. A bécsi egyetemek ennél feljebb kerültek a ranglistán?
2016. nov. 23. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!