Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megérné egy három éves alapkép...

Megérné egy három éves alapképzést teljes egészében diákhitelből fedezni?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam, hogy körülbelül 7,5-8 millió forintnak megfelelő összegből lehetne a megélhetést+egyéb költségeket finanszírozni a képzés 3 éve alatt, érdemes lenne erre diákhitelt igényelni?(tegyük fel, hogy felvesznek egy nagyon jó hírnevű, európai rangsorban is előkelő helyen lévő egyetemre) A szüleim csak minimális összeggel tudnának támogatni, illetve dolgozni is csak részmunkaidőben tudnék a szak időigényessége miatt.
2016. nov. 26. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Több mint 200ezer/hó mire menne el?
2016. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
gondolom a tandíj plusz kaja egyebek...egyébként attól függ milyen szak! ha kihagyhatatlan jó megélhetést biztosít akkor nem rossz, ahhoz hogy kommunikáció és médiatudományt tanulj inkább ne kivéve ha a szüleid riporterek vagy híradósok valahol és lenne protekciód
2016. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy simán összejön ennyi, hogy 15 négyzetméteres, 1 szobás lakásokat is alig lehet havi 450 euró alatt találni az adott városban vagy a vonzáskörzetében.(a lakóközösségek és a koleszok se sokkal olcsóbbak) Erre még rájön a közlekedés, tandíj, plusz a különböző projektmunkákhoz való alapanyagokat is mi fedezzük, ami szintén nem olcsó. Építészkarról lenne szó egyébként.
2016. nov. 26. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vennék fel 8 millió hitelt, hacsak nem sebésznek tanulnék és tuti biztos lennék benne, hogy ha végeztem 2 hónap alatt megkeresem az árát. Akkor is aggódnék, de akkor belevágnék. Te tudod mennyire lesz piacképes amit elvégzel. De nagy kockázat, amit mondasz. Nagyon sok pénzről beszélsz.
2016. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor érné meg, ha külföldön is maradsz és tényleg tehetséges vagy. Magyarországon nem keres olyan jól egy építész (egy gépészhez, vagy infóshoz képest). De akkor is inkább olyan helyet céloznék be, ahol nincs legalább tandíj.

Nekem is volt diákhitelem, és szerencsére kaptam munkát külföldön, így vissza tudtam viszonylag gyorsan törleszteni,és nem is volt 7-8M, de így is elég kellemetlen volt. Mert mikor a jövődet próbálod megalapozni ez az összeg egy óriási mínusz a kezdéshez...Tehát gondolj bele, végzel és utána még sokáig ezt fogod fizetni, és nem mondjuk lakás előtakarékosságot, vagy nem költheted utazásra.

2016. dec. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell felvenni hitelt,ha pl németországban akarsz tanulni,mert az egyetem ingyenes. Égy kérhetsz magad álltal összeállítható tanrendet,ami mellett tudsz dolgozni és kollégium is van,nem csak saját lakás. Vagy megisztasz valakivel lakást és máris a havi albi költséged 300ra redukálódik, a kaja kb 150euróból kijön, szóval egy minijobbal ezt meg tudod keresni.

Az megint más kérdés,hogy igen jól még itt kinn sem lehet bsc-vel keresni.

2016. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!