Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nemzetkozi kapcsolatok vagy...

Nemzetkozi kapcsolatok vagy tortenelem? Mit tegyek ha nem erre szamitottam?

Figyelt kérdés

Egy hete tok nagy szerencsevel bejutottam egy itteni egyetemre (Anglia).Eredetileg nemzetkozi kapcsolatokat szerettem volna tanulni (mar nagyon regota ez volt a celom, ezert is jottem ki, hogy majd itt megteremtem a pezt es hazamegyek tanulni), de a baratom addig addig biztatott, hogy telefonon megerdeklodtem, hogy van e eselyem meg most szeptemberben bekerulni az itteni egyetemre.Egy nagyon kedves ficko a headteacher es a "felveteli" annyi volt, hogy be kellett ulnom az orajara, aztan belekukkantott a jegyzeteimbe es kozolte hogy masnaptol johetek (ezt azzal indokolta hogy "latja rajtam hogy tanulni szeretnek").

A problema az, hogy ezen az egyetemen nem inditottak ebben az evben az international relations szakot, ez ahova engem felvettek a Modern History and Politics.

Mindenki azt mondta, hogy no para ez a ketto TELJESEN UGYANAZ es csak nagyon keves tantargybeli kulonbseg van.

Mar egy hete ide jarok, de total kesz vagyok, mert masrol sem tanulunk csak a Brit politikarol-uralkodokrol-torvenyekrol-tortenelemrol.Egyetlen olyan orank van amin igazabol Europaval es vilagtorivel foglalkozunk.Most nagyon csalodott vagyok, es ma be sem mentem, mert nem tudtam raszanni magam, hogy egesz nap ott uljek es ezekbol jegyzetelejek.Nagyon halas vagyok a tanarnak hogy adott egy eselyt mindenfele felveteli nelkul es eppen ezert fogalmam sincs hogy most hogyan mondjam meg neki, hogy en valojaban nem szeretnem ezt tanulni, mert koze nincs ahhoz amit eredetileg szerettem volna.Ez tok nagy bunkosag nem? (<--bocsi)Csak azt erzem hogy feleslegesen jarok oda, mert nem is erdekel az amirol beszelnek.

A baratomnak nem is emlitettem ezt, mert o total odavan hogy en milyen szerencse leanya vagyok hogy ilyen tortent velem, mikor neki annyit kellett szenvednie hogy bejusson.De o azt tanulta amit szeretett volna.Szoval most nem tudom hogy mi legyen.Szerintetek ez csak az en hulyesegem es orulnom kene, hogy kaptam egy ilyen lehetoseget????

Ez a suli egy evre 3000font es nem szivesen "dobnam ki az ablakon" azt a penz, ha tudom, hogy nem is ezt szeretnem csinalni!Van valaki aki hasonlot tanult/tanul?Mik a tapasztalataitok?

Magyarorszagon is "ugyanaz" ez a ket szak????

Elore is koszi a segitseget!

Elore is koszi


2008. okt. 7. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt gondold végig, hogy ha végig is csinálod, mit fogsz kezdeni egy ilyen diplomával? Szerintem semmit... Nyugodtan hagyd ott, azalatt az idő alatt, míg ott vagy, akármi másra is felkészülhetsz, és oda vesznek fel, ahova igazán menni akarsz.
2008. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én itthon nemzetközi kapcsolatokat hallgatok, és nekünk is nagyon sok töri van. Még mindig szívok vele, mert nagyon utálom, és a szigorlatom még nincs is meg belőle! A nemzetközi kapcsolatok szak egyébként nagyon sokrétű, töri, politika, diplomácia, kultúra, etikett, protokoll, néhágy kitöltő tantárgy. Nyelv. Ezeket tanuljuk!És valóban meggondolandó a szakirány, mert amikor elkezdtem még népszerű volt, most viszont már mindenki ilyen szakra jár, és elértékelődik a diploma.
2008. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, foleg a 2.valaszolo ifjoncnak, nagyon sokat segitettel, mert eppen ezt akartam megtudni, hogy csak en vagyok-e igy ezzel, de jo tudni hogy otthon is igy van ez.

Ezek utan szerintem is utananezek, hogy esetleg valami masba kezdhetnek e itt ezen az egyetemen...

Megegyszer koszi a segitseget!!!! :)

2008. okt. 12. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom hol tartasz most most olvastam csak akérdésed.


Ez úgy van hogy alapból minden egyetemen törvel kazedenek és folytatják is miután már utálod is. kb 2 év és utána az jön amire vágytál.

Én 2.ban már majdnem ott hagytam a jogot, mert csak sz@ros történelem volt meg nagy gondolkodók nagy gondolatai heti vagy 40 órába és semmi más. A joghoz halvány lila köze nem volt. éééés akkor harmadikban végre feltűnt egy két olyan tárgy, mint Büntető jog meg Alkotmány jog, amik még mindig szarok voltak. Az érdemi rész 4.ben 5.ben volt, na az volt az amire számítottam. De addig szenvedtem 3 kib@szott évet. na és persze az utolsó 2 évet használom csak az 5-ből...

2008. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!