Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jo a nemzetkozi kapcsolat...

Mire jo a nemzetkozi kapcsolatok szak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmire. Én ott végeztem, egyetemi szinten.
2011. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ad egy jó alapot. Az csak rajtad múlik, hogy merre indulsz vele.
2011. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem ertem:(
2011. júl. 4. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokféle dolgot tanulhatsz ezen a szakon. Mehetsz vele gazdasági területre, kezdhetsz valami nemzetköziset. Persze csak akkor, ha tudsz mellette nyelveket.
2011. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Nemzetközi tanulmányok, nem kapcsolatok (ez utóbbi már nem létezik).

2. Ez egy átfogó, de nem túl elmélyült tudást ad, és tényleg rajtad múlik, mit hozol ki belőle. Lehetsz külügyminisztériumi dolgozó, de akár egy eldugott kisvárosban titkárnő valami kis cégnél. Van különbség.

2011. júl. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval, egy rakás felesleges tantárgy. Igaz?
2011. júl. 4. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem küldtél e-mailt, első vagyok.

Ha tudni akarod, a Corvinusra jártam (akkor még BKÁE volt), nemzetközi kapcsolatokra (akkor még úgy hívták). 2 közép szakmai nyelvvizsgám van. Mellékszakirányom marketingkommunikáció volt. Néhány hónapos szakmai tapasztalattal rendelkeztem (PR területen, tehát végülis nem szakirányú volt).

1 évig nem találtam munkát. Semmilyet. Ahova diploma kellett, oda kevés volt a szakmai tapasztalat. Ahova nem kellett diploma, oda túlképzett voltam.

1 év után nagy nehezen el tudtam helyezkedni kereskedelmi asszisztensként, hogy legalább megéljek. Mikor a céget felszámolták, szinte azonnal egy másik cég vett fel, szintén kereskedelmi asszisztensnek. (És nem bombáztak külügyminisztériumi és diplomáciai állásokkal - pedig sok helyen próbálkoztam, és elhiheted, hogy nem volt kedvem asszisztenskedni.)

6 év asszisztenskedés után ismét próbálkoztam, akkor 2 állást kaptam meg, az egyik egy kereskedelmi vezetői állás volt egy induló cégnél, jutalékos rendszerben (vagyis totál bizonytalan, és az elején szinte garantált az éhhalál), a másik egy szerkesztői állás. Végül ez utóbbit fogadtam el, köze nincs a nemzetközi kapcsolatokhoz, viszont szeretem csinálni.


A "jó alapról" csak annyit, hogy a gyakorlatban kb. semmire nem jó, de műveltebb leszel, az biztos + nagyon érdekes dolgokat tanítanak, az tény. De ha nincs ismeretséged (diplomáciai, politikai), akkor tök felesleges erre a szakra menni.

2011. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!