Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ázsiai, óceániai, illetve a...

Ázsiai, óceániai, illetve a közép-amerikai térségen hol lehet olcsóbban részt venni egyetemi képzéseken (leginkább mesterképzés érdekel)?

Figyelt kérdés

Sport, humánkineziológiai területen szeretnék továbbtanulni, de ahogy nézegettem a továbbtanulási lehetőségeket a lentebb felsorolt térségekben, elég drágák a képzések, egy magyar állampolgár számára szinte elérhetetlen árakon lehet részt venni ezeken a kurzusokon. Más szakterületen is néztem összehasonlítás-féleképp a tandíjakat, kb. szinte mindegyik egy áron van. USA-t, Kanadát, Ausztráliát már elvből nem néztem, mert tudom, hogy a két országban csillagászati magaslatokban mozognak a tandíjak...


Leginkább a következő országok egyetemeinek honlapján néztem körbe a tandíjak vonatkozásában:

- Kína

- Japán

- Dél-Korea

- Szingapúr

- Hong Kong

- Tajvan

- Malajzia

- Indonézia

- Katar

- Egyesült Arab Emírségek

- Új-Zéland

- Fidzsi-szigetek

- Fülöp-szigetek

- Dominikai Köztársaság

- Kuba


Még esetleg a Dél-Afrikai Köztársaságban lévő egyetemeken lévő képzések érdekelnének.



2017. febr. 6. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Most neked az a lényeg amúgy, hogy mennyire versenyképes papírt kapsz vagy csak az, hogy külföldön csináld az MsC-t, de tökmindegy, hogy hol? Felsoroltál itt olyan országokat gondolok itt pl. Kuba, Malajzia, Indonézia, DAK, hogy ezekre a helyekre épeszű ember nem megy egyetemre. Én amúgy Kínában voltam bár mérnöki master volt ösztöndíjjal, de azt tudom, hogy Kínában elég alacsonyak a tandíjak. Japánban meg Új-Zéland meg ugyanolyan drága mint USA vagy Ausztrália.
2017. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azon országokban, amiket felsoroltam, az általam megkezdett szakmában egészen szépen fejlődnek, innovatívabbak, mint itthon. Indonéziáról, Malajziáról eddig csak jókat hallottam (olyanoktól, akik ösztöndíjjal tanultak ezekben az országokban), Kubában meg az a sportág, amelyben érintett vagyok, nagyon magas szinten űzik, D.A.K.-ban meg egyre több nemzetközi edző dolgozik... Ja, igen, sporttudományi területen kezdtem el tanulni, ezt elfelejtettem megemlíteni. Kínában néztem pár képzést, eddig csak olyanokat találtam, ahol 1,5-3M Ft-nak megfelelő jüan/év a tandíj, ami nekem még mindig drága. Az angolszász országokról kezdek lemondani ezen a téren, mert a mesterképzés normálisabb egyetemeken commonwealth területen 25-35k dollárba kerül a teljes tanköltség...

Eddig egyetlen egy "olcsóbb" képzést nem találtam...

2017. febr. 7. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!