Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Egyetemen tanulni...

Bécsi Egyetemen tanulni milyen? Esetleg, ha vannak jó tapasztalatok egyéb osztrák egyetemekről, szívesen veszem. Jár valaki külföldre egyetemre innen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Jo hely nekem sok ismerősöm jár oda (UniWien) es szeretik. Bar ha a szüleid nem fizetik a megélhetést akkor nagyon kemény lesz heti 20-30 óra munka mellett bejárni es abból a pénzből megélni. Irj nyugodtan privatot ha sok kérdésed van. En dolgoztam kinn es okjt is csináltam de kérdezz nyugodtan a fel ismerősi köröm odajar:D
2017. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mennyire húzós a megélhetés?

Havi 200.000 -ből kijön?

Mert sajnos, ha Mo-n nem jut be államira-akkor itt is félév per 3-400.000 a tandíj, kolit ha nem kapsz Bp -és nem hiszem,hogy kapnék- akkor 50.000 havonta.

Egy ismerős mondja, hogy neki kgt. képzésen-albival havi 150.000 a magyar egyetem, pedig a szüleitől kap sok kaját is.

Még arra gondoltam,hogy Sopronban albérelni és onnan átjárni.

2017. febr. 9. 14:01
 3/3 A kérdező kommentje:

Persze az állami támogatott még összejöhet, de a koli biztos nem, mert km-ben nem lakom olyan messze Bp-től, de a közlekedés rossz, napi szinten oda-vissza 3,5 óra.

Viszont Bp-en albérelni nagyon drága.

Szóval, ha fizetünk...akkor inkább arrébb megyek 200 km-t és akkor kapok osztrák diplomát.

Ahogy hallom az idősebbeket :nem vagyok elájulva a magyar egyetemi képzéstől.

Ha úgyis fizetni kell, akkor fizetek egy kicsit többet és akkor kapok egy jó diplomát...remélem.

2017. febr. 9. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!