Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy erasmus-al kijussak Európán kívülre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Erősen gondolkodom azon, hogy az erasmus egy nagyon jó dolog lenne, hiszen kis szerencsével nem csak nyelvtanulást segíti elő, hanem az ember kapcsolat rendszere is bővülhet... Nekem az európán kívüli országok sokkal csábítóbbak, nyilvánvaló okoknál fogva... De nem feltétlen USA-ra gondolok... Nekem például Új-Zéland egy nagyon csábító hely...


Szóval a kérdés az, hogy mennyi esély van Európából kijutni?


Természettudományi karon fogok tanulni(ha minden jól megy) és úgy hallottam, hogy az ilyen karon tanulók valamiféle előnyt élveznek, erről mit tudtok?


Előre is köszi mindenkinek a segítséget!



2017. febr. 11. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyi.

2. Milyen programokban vehet részt egy hallgató az Erasmus keretein belül?

A külföldi tartózkodásnak hallgatói szempontból több célja lehet:

· Hallgatói tanulmányi mobilitás

· Hallgatói mobilitás szakmai gyakorlat


Célország: Az Európai Unió tagállamai (Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxembourg, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szlovákia, Szlovénia, Svédország)


Nem EU tagállamként a programban szintén részt vesz: Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc, Törökország.

2017. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van! Régebben olvastam ezeknek a dolgoknak utána és sajnos rosszul emlékeztem... nem az erasmusra, hanem a campus hungary-re kérdeznék akkor rá...
2017. febr. 12. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nézz utána, hogy mik a fogadó országok, tanulj jól és pályázd meg.
2017. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanulj jól, és gyűjtögesd a pénzed. Új-Zélandra egyébként minden év áprilisában szokott lenni egy jó pályázat, ahol az első 100 jelentkező kap vízumot.

[link]

2017. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos kétlem, hogy lenne 1,25 millióm "feleslegben", de ettől függetlenül tényleg köszönöm! :) Ahogy látom a másodszorra írt pályázati lehetőség már megszűnt 1-2 éve, szóval lehet, hogy nem fog összejönni az európából kijutás, de természetesen az is nagy lehetőség, ha európán belül eltudok menni valahova... És kitudja, talán lesz annyi pénzem vagy lesz más lehetőség...

2017. febr. 19. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig aránylag sok Európán kívüli ösztöndíj is van pl Fulbright stb. az új-zélandi csak egy példa volt, mert az Erasmusnál is figyelembe kell venni, hogy ha valami nyugati országba mennél oda nem elég az ösztöndíj, amit kapsz. Én Németországban voltam Erasmuson, és kellett azért még hozzá saját tőke is az ösztöndíjon felül. Tehát esély mindig van, Erasmussal nem is kell a top legjobb tanulónak lenned hozzá, csak jó ha tudnak majd anyagilag kicsit támogatni.
2017. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt olvastam, hogy a drágább országokba nem mindig elég... De úgy gondolom, hogyha a 4-5 hónapra az ember eltesz mondjuk 300.000k-t és ebben nincs benne az utazási költség, akkor azért biztonságban érezheti magát. Én egyébként viszonylag "kis fogyasztású vagyok". Ez abból adódik, hogy sokáig nagyszüleimnél laktunk, akik nagyon spórolósak.


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2017. febr. 20. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!