Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esély így ausztriában az...

Van esély így ausztriában az érettségire? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve és aggódom. Az otthoni helyzet miatt külföldre kellett költöznünk és egy nagyon erős gimnáziumba kerültem. A nyelvet alig beszélem és nem sokat fejlődtem. Lassan 18 leszek és rettegek,hogy nem fogok tudni leérettségizni vagy pedig elkeserítőnek látom,hogy majd 22 évesen. Nagyon hiányzik az otthonom és mindenki más itt de tudom milyen előnyökben részesülhetek majd az életben ezért nem akarok visszafordulni. Bárkinek valami tanács aki hasonló helyzetben volt?

2017. febr. 12. 09:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én 17 éves vagyok és ezt a tanévet kezdtem Ausztriában, én már elötte 6 évig tanultam németet Magyarországon, mégis ismételnem kellett egy osztályt. Utólag nagyon örülök ennek, mert így egy évet nyertem az érettségiig. Én úgy tudom, h nem a százalékokra mennek, egyetemen azt nézik h van-e érettségit. Matek, angol nem lehet olyan brutál nehéz. A némettöl viszont én is kicsit parázok. Ott lesznek szövegalkotási feladatok, mi már gyakorlunk rá. Eleinte nekem is rossz volt, de ha szerzel barátokat stb egyre könnyebben el lehet felejteni milyen volt otthon


17F

2017. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!