Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » GMAT/GRE és TOEFL/IELTS-ről...

GMAT/GRE és TOEFL/IELTS-ről valaki valamit?

Figyelt kérdés

Külföldi mesterképzésre szeretnék menni, de nem tudom ezek közül melyik kettőt érdemes a leginkább megcsinálni és mennyivel a jelentkezés előtt.


Több egyetem is szóba jöhet, de még nézelődöm.


Ti hogyan készültetek ezekre a vizsgákra? Angol/matek tanár? Mennyire volt nehéz megírni?


Bármilyen tippet szívesen fogadnék.



2017. febr. 19. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

TOEFLt vagy IELTSt csinálj, azt mindenhol elfogadják. Érdemes tudni, hogy ezeket a nyelvvizsgákat 2 év után meg kell ismételni, mert csak 2 évig érvényesek sajnos.


Személyes véleményem szerint a TOEFL könnyebb, ha neked nem gond, hogy számítógépen kell csinálni.

2017. febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kb. mikorra van meg az eredménye?
2017. febr. 19. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Korrigálnom kell az első válaszolót. A vizsgáknak nincs lejárati idejük, szimplán az egyetemek úgy gondolják hogy a nyelvtudásnak frissnek kell lennie. Nyilván nem akarnak felvenni valakit aki 10 éve egy szót nem beszélt angolul. DE magának a dokumentumnak nincsen lejárati ideje.

Szóval pl egy munkahelyen szerintem simán elfogadják a régebbi vizsgát is.

(Én a British Concilba jártam előkészítőre ott mondták.)

2017. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor légy szíves, közöld a BC-vel, hogy a vizsgaközpont honlapján meg csak van lejárati idő, például ezen az oldalon:

[link]

ez: TOEFL scores are valid for two years after the test date,

a PBT oldalon meg: Scores remain valid for 2 years after your test date.

2017. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

..és bár a British Coulcilt marhára nem érdekli a budapesti élet, de a honosítási tájékoztatón is ez van:

A TOEFL bizonyítvány és a bizonyítvány alapján kiállított honosítási határozat a bizonyítvány kiállítási dátumától számított két évig érvényes!

2017. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a TOEFL két év után érvényét veszti, persze ettől még a CV-ben jól mutat.

Az eredményt hivatalosan 2-3 hétre ígérték, nekem egy hét múlva jött a jó hír.

Egyéb kérdésed ha van, dobj egy PM-t, másnak is hasznos volt amit írtam, szívesen segítek amiben tudok.

2017. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én TOEFL-t csináltam, 105 pont, pedig eléggé aggódtam

mentem élőnyelves tanfolyamra (meg előtte 7 hónapig voltam Kanadában :DD)


másiknál nem tudom melyik a jobb, az nekem nem kell egyetemre, de kanadai ismerősöm aki a GMAT-ot csinálta mondta, hogy tökre félt, mert nem tanult rá, aztán egy egyszerű kompetenciamérés jellegű volt kis matekkal

2017. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!