Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyiket válasszam: Aalborg...

Melyiket válasszam: Aalborg University, Aarhus University, vagy University of Southern Denmark?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik mindháromnál elég pozitívan halad az elbírálásom, így kezdek utánajárni a dolgoknak, hogy melyiket kellene választanom, ha...

Aarhus a legerősebb a listákon, de legkevésbé 'szimpatikus' (ne tessenek félreérteni, imádtam mindent amit olvastam róla, de a másik kettőt jobban) + 3 közül talán a legdrágább város

Aalborg-gal az a gond, hogy túlságosan is diákváros, mindenkitől azt hallom, hogy horror diákmunkát találni egyetem mellett, mert sokan vannak

az odensei déldán egyetem pedig a három közül a listákon a leggyengébben szerepel (persze azért eléggé impresszív így is), de talán a leginkább hallgatóbarát, s dinamikus egyetem, szívem ide húzna.


Szóval, esetleg tapasztalatok, tippek adott egyetemekről, városokról, ami bizonyos irányba tolna?

Köszi



#egyetem #Dánia #Aarhus #dán egyetem #SDU #University of Southern Denmark
2017. márc. 5. 20:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Meglepő, hogy tudod hogy megy az elbírálásod, az Aarhus University pl ilyenkor még nem szokott visszajelzést küldeni, hiszen le sem járt a jelentkezési határidő még, ilyenkor csak a gyengébb iskolák szoktak visszajelezni. Az Aarhus University a legelismertebb intézmény. Aalborg nem drágább, mint Aarhus. Egyébként az Aalborg University is egy jó egyetem, Dániában top 3-ban benne. A University of Southern Denmark valóban dinamikusabb, kevésbé magolós. Nagyobb hangsúlyt fektetnek a projektekre (ha jól tudom). A történet végén az fog számítani, hogy dán diplomád van és persze a tapasztalat. Ha a University of Southern Denmark tetszik, akkor menj oda; nem fogod megbánni. Remélem tudtam segíteni!
2017. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a 'pozitívan halad az elbírálást' úgy értettem, hogy elfogadtak minden papíromat, és az angolt is leokézták

szóval messze vagyok még az 'igen'-től, de így első lépcsőn nem dobtak még ki :D

amúgy köszönöm a választ :) én is ebben reménykedek

most így a sorrendem SDU, Aarhus, Aalborg lenne :)

2017. márc. 7. 20:48
 3/11 anonim válasza:
100%

Én Aarhus Universityn tanulok éppen és anno megjelöltem én is az Aalborg Universityt is.

Nekem anno a 'tanácsadóm' azt javasolta, hogy menjen Aarhus az első helyre, ami nehezebb mint a többi, de egy nemzetközileg elismert diplomát kapok majd.

És azt kell mondjam, hogy egyetértek vele, ha az Aarhus Unira nem vesznek fel, szerintem el sem jövök, mert feleslegesnek tartottam volna a rengeteg pénzt befektetni egy 300-400. helyre besorolt egyetembe.


Nem voltam még Aalborgban, nem tudok sem a városról sem az egyetemről, de én Aarhusról a következőket kiemelném neked:

Megizzasztanak rendesen az egyetemen, nem könnyű menet (pl nekem első vizsgám már októberben volt, de úgy tudom ez csak az én szakomon ilyen) de eközben iszonyú sokat fejlődsz, nagyon széles körű akadémiai tudást kapsz.

A város nagy, minden van ami kellhet és van mit csinálni. Nem elhanyagolható szempont, ha munkát keresel akkor Aarhus jobb, pont emiatt, hogy nagyobb és több a lehetőség találni diákmunkát.(Aalborgi diákmeló helyzetről én is azt tudom, hogy kb. lehetetlen, Aarhusban nem az.)


Összefoglalva, szerintem egyéni preferencia, hogy neked mi a fontos. De ha azért tanulsz és jössz Dániába, hogy egy versenyképes végzettséged legyen, akkor mindenképp Aarhus University.

Ha az, hogy lazább legyen, több szabadidőd, (tehát nem olyan nehéz) akkor a másik kettő játszhat, bár nincs ismeretem, hogy ott általában mennyit kell tanulni.

Amúgy félreértést elkerülve, az Aarhusi egyetem sem hibátlan, de szerintem jobban megéri itt tanulni, mint a többi, gyengébb egyetemen.


Az, hogy melyik egyetem mit ír magáról meg általában marketingszöveg, hogy odacsábítsanak, és az igazság majd úgyis akkor derül ki, ha már ott vagy. Szerintem a rangsorolás többet mond, mint a meggyőző szöveg a honlapokon, mert nekik is érdekük, hogy a hallgatók jelentkezzenek és az egész ezért van.

2017. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Sziasztok, bocsi az off-ért. Jövőre én is Dániába szeretnék jelentkezni, de félek, hogy ezekre a jobb egyetemekre nem vennének fel. Valamilyen business, gazdasági szakra jelentkeznék. Segítenétek, hogy milyen nyelvtudás / nyelvvizsga / érettségi / egyéb papírok kellenek, esetleg valami ami "plusz pont"? Köszi előre is!
2017. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Kedves utolsó! Például IELTS 6.5-7.5 elég mindehova. Még TOEFL és Cambridge nyelvvizsgák is jók, mindig feltüntetik. hogy mit várnak el az egyetem oldalán. Legyenek jó jegyeid és írj egy kerek motivációs levelet. Vannak jó dán akadémiák is, ahova könnyebb bejutni és onnan sem lehetetlen átmenni jobb top egyetemekre. Sok sikert!
2017. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Kérdező, hogy döntöttél?:) Ha Aalborg, szívesen segitek bármiben, itt élek már egy éve és tanulok!
2017. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

végül Aalborg lett (Aarhus elutasított :D ) :)

már várom

2017. jún. 11. 20:43
 8/11 anonim válasza:
100%

Szia! Hogy érted hogy elutasított? Mivel volt gond?

És SDU melyik szakára jelentkeztel? És quota 2vel is jelentkeztel?

2017. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

azt írta Aarhus és SDU hogy "nem megfelelő előkövetelmény"


műszaki menedzser BSc-vel mentem volna Operation/Logistics & Supply Chain Management-re (mindháromnál)

quota 2? a dán jelentkezési programon (dansidp.stads.dk)jelentkeztem mint EU-s BSc-s diák

2017. jún. 19. 19:49
 10/11 anonim válasza:
100%
Ja értem azt hittem alapképzésre jelentkeztel :) sajnálom hogy elutasítottak :(
2017. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!