Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » University of Glasgow?!...

University of Glasgow?! Vélemények, tapasztalatok, akár az egyetemről, akár a külföldi tanulásról?

Figyelt kérdés
Szeretnék erre az egyetemre felvételizni, viszont a felvételi eljárásokkal nem vagyok teljesen tisztában. Én idén vagyok végzős, jövő májusban érettségizem. Hazai egyetemre februárban kell jelentkeznem, de azt olvastam, hogy a külföldi egyetemekre előbb le kell adni a jelentkezést. Már lekéstem róla?! Valamint hogy működik ez pontosan?! Olvastam, hogy legjobb, ha konkrétan a sulinak írok, elmondom a várható érettségi eredményeiket, és ők egyből válaszolnak, hogy ez megfelel-e nekik avagy sem.. Ezt jól tudom?! Személyes beszélgetés szokott lenni? Gimis bizonyítványt nézik? El tudom intézni egyedül a felvételi eljárást, vagy keressek fel egy irodát? Ha igen, melyik irodát ajánlanátok? Ha bárki tud valamit akár az egyetemről, akár a külföldi tovább tanulásról, kérem írjon! Minden választ előre is köszönök!

2016. nov. 24. 06:35
 1/5 Pisti1456 válasza:
74%

Először is megbeszélném ezt a szüleimmel, mert egy egyetemi tanuláshoz is 3 dolog kell: pénz, pénz és pénz.

Ha ez nem probléma akkor sem bátran mennék Glasgow-ba, mert a Brexit tárgyalások még most fognak kezdődni, nem tudni mi lesz a vége. Jelentkezni központilag kell a UCAS nevü online rendszeren keresztül. Elég komolyan veszik a jelentkezési határdőket, 2017 őszi szemeszterre kb 2016 január/februárban kell jelentkezni. Tovább attól függ hogy a Glasgow-i egyetemnek milyen egyéni kivánságai vannak a jelentkezővel szemben.

2016. nov. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

En most vagyok masodeves ezen az egyetemen. Januar 15-ig lehet jelentkezni. Nezd meg az egyetem oldalat, ott le van irva, hogy mik a kovetelmenyek a felvetelhez szakonkent. Szerintem magyar kovetelmeny is le van irva, de ha nem ertheto, akkor irj nekik egy emailt, ird le, hogy milyen eredmenyeid lesznek varhatolag es hogy az eleg-e. Nem kestel meg el teljesen, de ez egy eleg hosszu folyamat, personal statmentet kell irnod, meg kell kerned egy tanarod, hogy irjon neked referenciat stb. Nincs szemelyes beszelgetes es nem nezik a bizonyitvanyt, csak az erettsegi jegyek szamitanak, es szerintem kituno es ket emelt nelkul nem sok esely van bejutni. En mindent egyedul inteztem, ugyhogy lehetseges, de mivel ido hianyaban vagy, lehet, hogy erdemes lenne megkeresni valakit, aki tud ezekben segiteni. Ezek amugy ugy tudom, nagyon dragak. En a helyedben kihagynek egy evet, es jovore felveteliznek, hogy ne elkapkodva kelljen most mindent intezned. Abban az egy evben pl dolgozhatsz kulfoldon, mivel a kulfoldi tanulas nem olcso, illetve eleg jo angol is kell hozza. (foleg Glasgowban, az akcentus miatt eleinte nehez lesz mindent erteni) En igy csinaltam, igy volt egy evem penzt gyujteni, ezert most nem kell szukoskodnom a penzzel es az angoltudasom is sokkal biztosabb volt, mint vegzos gimiskent.

Ha van meg kerdesed, irhatsz uzit.

2016. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a kettőtöknek a hasznos választ! :)
2016. nov. 28. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit hozzatennek hogy az egyetemek £6,000-9,250/ev korul vannak szoval penz penz penz de nyilvan hitelt is lehet felvenni de en csak akkor javasolnam hogy ha tanulas utan itt is szeretnel elni mert otthoni fizetesbol diak hitelt fizetni nem lehet egyszeru
2016. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy skociaba hat ott olyan £1400 korul van csak de fizetni kell alberletet meg kajat stb ugy hogy csipos igy is
2016. dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!