Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol máshol kötelező idegen...

Hol máshol kötelező idegen nyelvből vizsgát tenni diplomaszerzéshez?

Figyelt kérdés

Mert pl. a bevándorlásból élő országokban nem kell. Csak az ország hivatalos nyelvén tudni elég.


Kell pl. Angliában, Németországban, Franciaországban, stb. idegen nyelvből vizsgát tenni a diplomaszerzéshez?



2017. márc. 17. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
az általad felsorolt országokban jobban is tudják az idegen nyelveket..
2017. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem legtöbb helyen elég a képzés nyelvén tudni. A magyarországi helyzet annyiból is speciális, hogy nem bemeneti felvétel a nyelvvizsga, hanem kimeneti.
2017. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocs; de kétlem, tapasztalatból. Még Németországban sem igaz, pedig ott a legjobb a listámról.


De nem is ez volt a kérdés.

2017. márc. 17. 17:03
 4/13 A kérdező kommentje:
A 17.00-ra írtam, bocs, előző.
2017. márc. 17. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
igen? voltál mindegyik országban? és láttad az átlagot? főleg az értelmiségnél? hát nem azért, de az általad felsorolt országok nagyrészében de pl németben végképp, az egyetemisták bővan nagyobb arányban tudnak angolul, esetleg spanyolul vagy vmelyik egyéb világnyelven.
2017. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Az USA-ban a legtobb diplomahoz is ket nyelvet kernek.
2017. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

17.23.


Hol nézhetek ennek utána? Bár nehéz lesz, mert nincs központi irányelv.


Szerintem csak a híresebb felsőfokú intézményekben lehet és max. elvárt, de azt nem gondolnám, hogy kötelező lenne, és nem kapna diplomát valaki, amíg nincs nyelvvizsgája.

2017. márc. 17. 18:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen azért nem a papír a lényeg, hanem a tényleges tudás. Eleve az egyetemeken van kötelező nyelvóra, és nem ingyen kredit, tehát tenni kell érte. Németországban azért ha leszólítasz egy németet az utcán, jó eséllyel beszél angolul.

Magyarországon ezzel próbálnák szavatolni, hogy tudnak idegen nyelven a felsőoktatásból kikerült hallgatók, de sajnos egy lepapírozott B2 szint nem sok mindenre elég.

2017. márc. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

01.59.


Azért ez Németo-ban is erősen helyfüggő, mint ahogy Mo-on is az. És volt is, már a 70-es években is.


Nagyvárosban, vagy az I., II, XII. V. kerületben egész más, mint a XX.-ban pl. Ami csak annyit jelent és számít, hogy milyen gyakoriak ott a turisták, semmi mást.


Ugyanez van pl. Németországban, Ausztriában is. Még a pap se beszél csak németül -osztrákul...- esetleg a boltos, benzinkutas próbál angolul, franciául.

2017. márc. 18. 02:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Kiemeltem neked hogy az értelmiségi, felsőoktatásban részt vett emberekről beszélek.. a papot meg a kőművest ne keverd ide, ahhoz itthon sem kell.

Ellenben az egyetemi diplomához kell, es nem is árt, mert mint mondtam, míg külföldön ennek a rétegnek nagy része nagyon jó nyelvtudással rendelkezik, Mo-nn ez az arány még mindig siralmas

2017. márc. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!