Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol máshol kötelező idegen...

Hol máshol kötelező idegen nyelvből vizsgát tenni diplomaszerzéshez?

Figyelt kérdés

Mert pl. a bevándorlásból élő országokban nem kell. Csak az ország hivatalos nyelvén tudni elég.


Kell pl. Angliában, Németországban, Franciaországban, stb. idegen nyelvből vizsgát tenni a diplomaszerzéshez?



2017. márc. 17. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a 80as évek közepétől 90es évek közepéig Németországban éltem, illetve kb 1 éve megint ott élek, így van némi rálátásom a régi és a mostani rendszerre is. 20 éve még SENKI, beleértve az értelmiségi réteget, nem beszélt idegen nyelven, ráadásul nem az egykori kelet-német területről beszélek. Ma már az utolsó kisegítőmunkás is elmakog minimum angolul, de a döntő többség teljesen folyékonyan, és kifejezetten választékosan beszél legalább angolul, plusz valamennyire egy másik idegen nyelven. Megmondom őszintén, nem tudom, hogy kell-e nyelvvizsga a diplomához (az sem kizárt, hogy ez tartományonként más), de fölösleges is, mivel mint mondtam, mára természetes, hogy a gyerekek már a közoktatás keretein belül megtanulnak angolul.

Megjegyzem, ehhez persze a nyelvoktatás drasztikus megreformálása kellett. Amíg ez nálunk nem megy végbe, hiába kötik az ebet a karóhoz a sz@ros nyelvvizsgájukkal. Egyszerűen nevetséges, hogy a magyar gyerek már általánosban elkezd tanulni angolul, és hiába folytatja az elkövetkező 15 évben, hiába tesz le ilyen-olyan nyelvvizsgát, a valós tudása szinte a nullához konvergál. Ez pedig bármennyire is szeretné az éppen aktuális "vezetőréteg" másképp feltüntetni, NEM a diákok hibája, hanem az elavult oktatáspolitikáé...

2017. márc. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem manapság már itthon se olyan rossz a helyzet. Legalábbis az angol nyelv tekintetében, és 30 éves kor alatt. Mondjuk én budapesti vagyok és mindig úgyond "elit" gimikbe meg egyetemekre jártam, de a környezetemben egy valós középszintre szinte mindenki eljutott.
2017. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Németországban elég jól beszél mindenki angolul végzettségtől függetlenül. Annyira sajátos a nyelvjárás egy-egy vidéken, hogy németül nem értik meg egymást és angolul kell beszélniük (nem, nem vicc, tényleg ilyen szintű a különbségek Németország egyes területein).
2017. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!