Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érettségi után, egyetem előtt...

Érettségi után, egyetem előtt jó ötlet az egy éves külföldi út?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, már leadtam a jelentkezést a kinézett egyetemekre is, politikatudomány szakra.

Lehetőségem lenn 1 évre kimenni Franciaországba önkénteskedni idén szeptembertől 2018 augusztusának elejéig.


Franciát tanulok, sajnos nyelvizsgám még nincsen, ez az útnak nem is feltétele. 1 év kint tartózkodás alatt biztos stabilan és használhatóan tudnám a nyelvet, s tanulással akár egy emelt szintű nyelvizsga se lenne elérhetetlen. Ráadásul külföldi ismerősökre, kapcsolatokra is szert tehet az ember, ami akkor is jó, ha valaki (mint én) itthon képzeli el a jövőjét. Meg persze, ez egy kis világlátás is.


Nem egyedül mennék, a barátnőmmel van erre lehetőségünk.


De vajon, 1 év kintlét után vissza lehet zökkeni a tanulásba, s ezután elkezdeni az egyetemet, egy év halasztás után? Esetleg ad ez valamiféle pluszt, előnyt? Vagy érdemesebb az egyetem elkezdése után, mondjuk 2. évet halasztva beiktatni eg ilyen utat?


Köszönöm az építő jellegű válaszokat!



2017. márc. 28. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben semmikeppen nem hagynam ki. Visszatudsz majd razodni, ha akarsz.

Es igen, eleg sok mindent ad egy ev kulfoldon a szemelyisegedhez is. Meg ugye a nyelvet is ottani kornyezetben a legjobb tanulni.

Lehet, hogy furan hangzik, de nem csak a sulival kell foglalkozni. Majd ha hazajossz jelentkezel egyetemre es minden ugy lesz ahogy volt, csak sok-sok elmennyel es tapasztalattal haladsz tovabb.

2017. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Én viszont több példát is láttam az ellenkezőjére, amikor egy év halasztás úgy kizökkentett valakit, hogy nem tudott többé visszarázódni:S

Tudom, az még nagyon messze van, de én inkább egyetem után (ha ez te szakodon nem jár egy év csúszással, akkor ERASMUS-sal az egyetem alatt) mennék ki, akkor már szakmai gyakorlatnak is hasznát tudod venni, illetve szakmai kapcsolatokat is építhetsz. Nyelvtanulásra kimehetsz önkénteskedni nyáron 2 hónapot, azalatt is sokat lehet fejlődni és tapasztalni.

2017. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ne hagyd ki. Persze, van, akit kizökkent, de huszonöt évesen a mesterdiplomáddal a kezedben már sokkal kevésbé lesz életszerű, hogy kimenj megtapasztalni az életet, mert már a saját lábadra kell állnod, itthon lesznek barátaid, szakmai kapcsolataid. Az Erasmus jó ötlet, de ha ez a lehetőség most adott, és tényleg adott, akkor szerintem ne hagyd ki semmiképpen sem. Az egyetemnek más a ritmusa, majd egy másik történet lesz, hogy belerázódj. Sokan vannak úgy, hogy gimnázium után egyből bekerülnek egyetemre, és nem bírják, a kettő nem függ össze annyira, hogy eltántorítson.
2017. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én BSc Msc között mentem el majdnem egy évre Kanadába táborba dolgozni :)) életem élménye volt, és imádtam, hogy a pénzen, kalandon, világlátáson kívül egy kis kikapcsolódást is kaptam a '99 óta tartó folyamatos tanulásomban :D
2017. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát remélem nem hagytad ki. A nyelvvizsgádhoz pedig sok sikert! Sokkal könnyebb lesz, ha egy évig minden nap gyakorolhatsz. :)
2018. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!