Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes így külföldön tanulni?

Érdemes így külföldön tanulni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: Szeretnék egészségügyi mérnök lenni. Habár itthon is van ilyen képzés, mégis inkább valamely fejlett országban képzelném el a jövőmet. Angolul tudok (C1), a német valahol középszint körül stagnál, nemsokára-fél év-tervezek nyelvvizsgát tenni. Még van 2 évem a gimnáziumban rá. Ezért nem tudnék német egyetemen alapképzésre menni, mert oda viszont C2 kellene már. Az anyagi része pedig másik dolog- nem azt mondom rosszul élünk, MO-hoz képest nagyon jól, de pl. Münchenben vagy Zürichben(az egyetemek amiket néztem itt vannak) másak a kereslet-kínálati viszonyok, mint idehaza; kvázi azért 2000 frank havi kiadást nem engedhetnénk meg magunknak-. Ezért ösztöndíjrendszereket néztem, ahol azért eléggé le lehet faragni az árakból, de tudom, hogy oda csak tényleg a legjobbak fognak bekerülni.

Mint említettem még 2 év van érettségiig. Jól megy a matek, a fizika stb. Sosem voltam olyan aki versenyezni jár belőlük-meg sem próbáltam, egyszerűen nem szeretem a versenyeket-, de az emelt szintet kis gyakorlással kiválóan hozom - tisztában vagyok vele, hogy ez semmit nem jelent itt, csak azért leírtam.

A következőt gondoltam el: Elmennék mechatronikát tanulni a BME-re. Ez ~7 szemeszter. Aztán esetleg dolgoznék valahol egy évet (ettől tudom, hogy nem leszek milliomos, de némi alaptőkém lenne-esetleg Németországban/Svájcban pár hónapot eltölteni, hogy ragadjon rám valami a délebbi nyelvjárásokból. Ezt követően megcéloznék egy nívósabb egyetemet,- ösztöndíjjal - ahova jelentkeznék mesterképzésre-eü. mérnöknek-. Itt már sok helyen részben/ teljesen angolul folynak a képzések, így azzal kevesebb problémám lenne. Ezt követően dolgoznék valamely országban egy kis időt, majd nekivágnék a PhD-nek. Szintén külföldön.

Fontos, hogy én alapvetően szeretek itthon élni. Ezek csak tervek, nem hiszem, hogy így lenne minden, de örülnék neki. Magát a kérdést azért tettem fel, mert ha többen is megvalósíthatatlannak gondolják, vagy olyannak, ami több sebből vérzik, nem fogom magamat tévképzetekben ringatni eziránt.

Amiért külföld az az,hogy nem tudom máshol mennyire értékelnék azt, ha magyar diplomával pályáznék állásra. Igaz az alapképzés itthon lenne, a Mesterképzés ,amennyiben külföldi egyetemen csinálom, talán dobna valamit a megítélésen.

Köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 25. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Németországban az egyetemeken többségben TestDaF vizsgát kérnek a nyelvtudásod igazolására, mindegyik vizsgarészben el kell érni a 4-es szintet (de ez megint változhatsz, van ahol pl a 4 részből szumma legalább 14-nek kell lenni, stb.). Ez azt jelenti, hogy B2 és C1 között kell lenni a tudásodnak, C1-gyel már simán menne. Valamint a kinti oktatási rendszer nagyon más, a diákok többsége tud dolgozni suli mellett, mert ott megengedi a rendszer, össze tudod egyeztetni a kettőt.

Tény, hogy Zürich meg úgy amblokk Svájc iszonyú drága, de München szerintem vállalható lenne, így én egyből odamennék már a helyedben BME helyett.

PhD képzéssel egyébként mik a céljaid? Ha az iparban szeretnél elhelyezkedni, szerintem nem igazán éri meg.


A többiről nem tudok nyilatkozni.

2017. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi megvalósíthatatlan. Ebben az esetben:

- az alapképzés végére időzítenék az egyik célegyetemen egy ERASMUS-félévet (hogy kapcsolatokat építs és ez biztos dobna a felvételi esélyeiden)

- ha akarsz PhD-t, akkor a mesterképzés után közvetlenül, mert a tanszékek a végzős diákokból szemezgetik ki a PhD hallgatóik min 90%-át. Ha akkor nem verekszed be magad, akkor csak akkor fog menni, ha kapcsolat útján bekerülsz! (De ha utána itthoni versenyszférában akarsz elhelyezkedni, akkor nem ajánlom, a leendő munkáltatók nem örülnek, ha magasabb végzettséged van, mint nekik:S - Amúgy a PhD-t ajánlom, szerintem jó ötlet, csak legyél tisztában az elhelyezkedési nehézségekkel.)

2017. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Esetleg a bécsi TU nem érdekelne? Csak B2-es német kell, aztán még felhúzod magad alapból. Én is Bécsben tanulok a gazdasági egyetemen.
2017. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A TU München talán a legjobb műszaki egyetem Németországban, de világszinten is top 50. Ha kapsz kolit akkor 1000€ havonta elég lenne a megélhetésre. De simán tudnál werkstudentként dolgozni, vagy hétvégén minijobot végezni (ami 450€ havi max 40óra kb). Én ezt céloznám be elsőnek, a TestDaF nem olyan nehéz és 4 vagy 5-ös szintet kérnek, ami még nem egy C2 szint szerintem.

Phd-ben meg most még egyáltalán nem érdemes gondolkodnod, mert odáig még nettó 10 éved van, és a műszaki életben, ha nem akarsz oktatni, akkor egyáltalán nincs nagy súlya a dolognak. + ha odáig eljutsz már biztosan fogsz kapni olyan munkaajánlatokat, amiket inkább választassz majd újabb pár év tanulás helyett. (Mert minden szempontból jobban megéri majd, de főleg anyagilag)

2017. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!