Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretnek egyetemre...

Amerikában szeretnek egyetemre menni. Menedzsment, vagy esetleg pszichológia érdekel. Milyen egyetemek jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, ahova könnyű bejutni. Lehet fizetős is, de akkor ne olyan sok legyen. Mik az elvárások? Esetleg valamilyen floridai egyetem? Egyáltalán ki mehetek csak úgy tanulni? Vagy hogy működik ez?
2017. márc. 30. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát IECL legalább 6.5 pontos nyelvvizsga

tandíj nem olyan sok, félévente egy millióért már van egyetem.

2017. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
XDD tandíj nem olyan sok és könnyű bejutni... látom nem sokat tudsz az amerikai egyetemekről XD
2017. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy felmész a kiválasztott egyetemek honlapjára, ott minden le van írva.
2017. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat!:) igen, nem tudok sokat, sőt alig valamit, ezért kérdeztem:)
2017. márc. 30. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ugye tudod, hogy Amerikában minden egyetem fizetős, és hogy oda, ami tényleg jó, és nem egy utolsó gyűjtő, nem könnyű bejutni? A tandíj pedig dollárban is magas, nemhogy a lényegesen gyengébb forintba átszámolva.

Elmehetsz simán tanulni, csak jelentkezni kell, nem hátrány, ha írsz egy SAT tesztet, de nem akarok hazudni, fogalmam sincs, mik a pontos követelmények, csak annyit tudok, hogy igen, felvehetnek külföldiként.

Összességében nem éri meg odamenni, csak ha hajlandó vagy komoly összegeket kidobni az ablakon az amerikai álomért (főleg, hogy a könnyű bejutás és nem mondjuk az egyetem színvonala vagy a komolyabb szintű kutatómunka érdekel, khm), szerintem egyszerűbb honosítani a diplomádat és kiköltözni, ha jó szakember vagy, egyébként is tárt karokkal várnak.

2017. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amerikába nem lehet csak úgy kiköltözni. Munkavízumot kell igényelni. Tetemes ügyvédi költséggel jár ez, bizonyos ottani hiányszakmák esetén szokták bevállalni pl:Nővér, Programozó.

A cégnek bizonyítani kell, hogy nem talál az adott állásra munkavállalót. Esetleg nagyon magas fokozat elérésével tudsz ilyet még igényelni (PHD).

Esetleg hazánkban dolgozó amerikai multitól tudsz még kikeveredni.


Honosítsd a diplomádat és tárt karokkal várnak :DDDDDDDDDDDDDDDDD Ez nem egy EU-s ország :)

2017. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!