Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Építőmérnöki (Civil Engneering...

Építőmérnöki (Civil Engneering) BSc INGYENES képzés külföldön (angolul)?

Figyelt kérdés

Bécsbe szeretnék elsősorban, azonban úgy olvastam angolul nem indítanak ilyen képzést. Milyen alternatívát vagy tanácsot tudnátok adni?

(Kicsit más, ami még érdekel az a gazdaságinformatika, ez BSc vagy MSc is lehet, esetleg erről tudtok mondani valamit?)

Köszi előre is!



2017. márc. 31. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:
67%

Én az építőmérnökit csak akkor ajánlom, hogy ha kint tervezed vele az életedet.


Olyan szinten leszakadt itthon az építő/építészek fizetése a többi (villamos, gépész, infós) mérnökhöz képest, hogy valami szánalom.

Vagy tervező irodába tervezel 130-140ért, vagy elmész kicsit több pénzért kivitelezni de cserébe meg nincs semmi életed. Heti 6-7 nap 10-12 órában. (A munka ugye nem állhat meg). Közbe meg küzdj a sok alvállalkozóval, melósokkal meg mindenkivel.

Ez a hazai építőipar csak szenvedés. Olyan szintű fizetéseket keresnek napi 8 órában ismerőseim (akik normális irányban mentek tovább), hogy teljesen kiábrándítóak hozzájuk képest az építőipari fizetések.

Pláne, ha munkaórára átszámítod az órabért.



Ha normális nyugodt életet akarsz itthon, én mindenképpen valami más mérnöki szakot ajánlok. Lásd feljebb a zárójeles részben.

2017. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!