Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban tudjak angolul beszélni?

Figyelt kérdés

30on túl vagyok, eddig összesen kb. 15 éven át angol tanulását nyúztam. Megjártam a középfokot, az meg van, de beszélni, ha a fejem tetejére is állok nem bírok még alapfokon is csak hebegve-habogva. Hozzá teszem a középfokot is inkább bemagolva tettem le, muszáj volt.

Próbáltam már sok féle képzést, középiskolába ugye, tanfolyami képzéseket, kreatív anyagát, relaxa anyagát, de még mindig semmi haladást nem tapasztalok, ami a beszédemet illeti.

Ha megállít egy külföldi és útba igazítást kér, teljesen leblokkolok, ha interjún kérdeznek ott ugyan meg-meg szólaltam angolul, de kevés volt.

Iszonyúan idegesít, hogy ennyi éve nyúzom az angolt, és még igazából még mindig sehol se tartok, pedig a nyelvtana a fülemen folyik már ki. Minden filmet feliratosan nézek, angol felirattal, érteni értek sok mindent.

Tudnátok vmi tippet mondani, hogy mit csináljak, hogy végre bírjak is angolul beszélni? Kimenni külföldre sajna nem tudok.



2014. márc. 27. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetsz jobb? Gyakorlással. Ülj le, olvass el egy angol szöveget valamiről, majd mond el a tartalmát úgy, hogy nem nézel bele.
2014. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hűűű, ez jó ötlet, köszönöm.
2014. márc. 27. 23:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, gyakorolj. Nem nagyoskodásból vagy ilyesmi, én 13 éves vagyok (lány), 7 éve tanulok angolt, és ahogy elkezdtem nézni angol youtube-osokat, egyszerűen felment a szintem 20%-ról 90%-ra, ha nem többre. Ajánlom neked hogy nézz bele PewDiePie videóiba, és persze az övékbe: Marcus Butler, PointlessBlog, Zoella (mondjuk őt nem nagyon bírom), Caspar Lee, TacherJoe, CinnamonToastKen, kenvlog, CutiePieMarzia, Sam (ennyi a neve youtube-on, amúgy Sam Peppernek hívják), WeeklyChris, Troye Sivan, morecaspar, Ricky Dillon, VeeOneEye és több milliót mondanék de kitudja tetszik e ez az ötlet:)) Remélem segítettem, legfőképpen PewDiePie-t, PointlessBlogot, Marcus Butlert, Troye Sivant és Caspar Lee-t ajánlom. Ezekből a 'legjobbakból' az első svéd (akcentusok miatt mondom), a második és harmadik brit, a negyedik és ötödik ausztrál. Azért ajánlottam youtube-os tanulást, mert ismételten, nekem ez segített, és minden reményeim szerint neked is fog, csak dőlj hátra, ne vedd keményen hogy 'jajj most tanulnom kell na akkor megjegyzem minden szavát', hanem élvezd a videóikat. Sok sikert, remélem segítettem:))
2014. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is jó ötlet. Érteni én is azért értek sok mindent meg, mert filmeket/sorikat angolul nézek, + angol felirattal, de ugye a beszédem nem javult attól még. Videókba eddig az english today anyagait néztem, fenn van youtubeon is, de nem tudom azok se használtak, lehet mert rágörcsöltem. Kipróbálom ezeket a vidiket viszont mindenképpen.
2014. márc. 29. 12:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonló videókat németből nem tudtok? :)

Egyébként nekem beszédkészségben például a relaxa hanganyagok nagyon sokat segítettek. Meg az is, amikor elkezdtem az angol zenék szövegét figyelni.

2014. jún. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálj valakit keresni, akivel csak angolul beszéltek. Sokat segít ha úgymond rá vagy kényszerítve, hogy beszélj.
2014. jún. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. jún. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Nincs mit, sok sikert:)

#5: én sajnos nem tudok, nem tanulok németet.

2014. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Németből ajánlom ezt: https://www.youtube.com/watch?v=yhP3OT2hxAE

Én végignéztem már a sorozatot, és jópofa.

2014. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem igazából a videó játékok segítettek! 15 éves fiú vagyok még alapiskolába járok (évvesztes vagyok) itt is tanulok angol nyelvet de igazából csak a múlt időt meg ilyeneket,szóval nyelvtant. De a játékoknak köszönhetően sok mindent megértek és azért beszélni is tudok,mert hallom kiejtéseket,kifejezéseket. Suliba a is tánárral beszélek néha angolul. Ezekkel játszok:BF3/BC2/4,GTA SA/4/5,Far Cry3 stb.Angolul és angol felirattal! Nekem ez elég sokat segített! Ha érdekelnek a játékok akkor ezt ajánlom! Remélem segítettem!
2014. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!