Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kulfoldon elek es 3 het mulva...

Kulfoldon elek es 3 het mulva erettsegizek de nem ertem a matekot. Tanacsok?

Figyelt kérdés

5. eve elek Nemetorszagban, 15 eves koromban abbahagytam a sulit mert dolgoznom kellett es csak most, 18 evesen tudom folytatni. Magantanulokent keszulok az erettsegire, minden megy kiveve a matek. Annyira nehez, fogalmam sincs hol kezdjem pedig mar hetek ota minden nap leulok es atbogaraszom a konyvet 10x, hatha megertek valamit de mintha kinaiul probalnek olvasni.. Korrepetalas az sajna 30€/h, nem tudom finanszirozni. Egyenletek, valoszinuseg, geommetria stb.. A batyam meg otthon erettsegizett de segiteni nem tud, ok nem tanultak ilyesmit.

Minden mas tantargybol jo vagyok, egyetemre szeretnek menni de matekbol nem hasalhatok el kulonben nem lesz erettsegim es itt potvizsga nincs, vagy sikerul vagy nem. Szobelivel javithatok a jegyeimen de szerintem szoban se tudnam atkecmeregni magam. Megszeretnem erteni a matekot, probaltam bemagolni a szabalyokat es az egyenleteket de amint olyan feladat jon, ami hosszabb es bonyolultabb 1 szabalyt se tudok hasznalni.

Erettsegi nelkul semmire nem viszem itt..

Tanacsok?? Help! Aprilis 28.-an van a matek erettsegim!! :(


2017. ápr. 5. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Neten könnyen meg lehet tanulni a középiskolás matekot. Youtube, Khan Academy, stb.
2017. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ez csak most, három héttel elötte jutott eszedbe?????
2017. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna rendesen akkor tudnad, hogy mar hetek ota tanulok csak a matekot nem birom a fejembe verni! :)
2017. ápr. 5. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne tanulj, hanem gyakorolj. Feladatokat oldj, próbálj meg magadtól rájönni a megoldásra, ne bemagolt szabályokat akarj ráhúzni. Minden feladatnak úgy ülj neki, hogy tudatosítod magadban, hogy minden tudásod megvan, és addig mész, amíg ki nem találsz egy megoldást. Ezután leellenőrzöd, és megnézed, hol hibáztál.

Ha el tudsz jutni a feladatokban valameddig, már nyert ügyed van, mert részpontokat simán fogsz kapni, és azzal már átmész.

2017. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hajrá!

Sok sikert!

Gyakorlás teszi a mestert. Én nem tudok segíteni, még csak hetedikes vagyok, de értem, szeretem a matekot. Szerintem aki logikus gondolkozású, megérti.

Próbáld meg megérteni mi miért úgy van. Csinálj ábrákat, rajzolj, Mintha egy dolgozatra tanulnál, készíts rövid, tömör összefoglalót (puskát). Koncentrálj, amikor gyakorolsz legyél kipihent.

Hajrá, sikerülni fog!

Légy optimista, sikerül, sikerül, mondogasd magadban.

Hajrá!


Sok szeretettel: Sára


Egyébként a bátyám is matekos, és ő is idén érettségizik.

2017. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!