Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » B2 és C1 közötti nyelvtudással...

B2 és C1 közötti nyelvtudással jelentkezhetek külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Ha tudod, hová mennél, akkor azt is megtudhatod, hogy oda mi a követelmény - van ez a net névvel illetett fogalom.

Szerintem B2 és C1 közti nyelvtudással olyan intézményekbe vesznek fel, ahol az egyetem szó használata önkényes.

Arról nem is beszélve, hogy szerintem a sorsod is keserves lesz, ha ennyivel beülsz egy előadásra, amiből aztán vizsgázni kell.

2017. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A B2 szint az keves, de a C1 az teljesen jo egy egyetemhez, ha a nemt tudasod aktiv, azaz pl. problema nelkül tudsz követni egy talk show-t, es folyekonyan beszelni. Pl. tudom ajanlani az SWR TV-adon (nemet) pentekenkent 22 orakor a Nachtcafe talk show-t, vagy az RTL (nemet) adon a Wer wird Millionär-t Günther Jauch-al. A C1-szintnel csak a C2 a jobb, azaz a legmagasabb szint, es a kettö között mar nem sok a különbseg, igy a C1 mar majdnem anyanyelvi szintet jelent, tehat eleg lenne neked.
2017. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a német rendszerről tudok nyilatkozni. A B2 és C1 közötti (tényleges) nyelvtudás pontosan arra jó, hogy el tudd kezdeni a DSH vagy a TestDAF nyelvvizsgák előkészítő kurzusát. Szépen beadod a jelentkezést a kiválasztott egyetemre, beikszeled a rubrikát, hogy még le kell tenned a vizsgát, és beikszeled a rubrikát, hogy mész nyelvkurzusra. Ezek a kurzusok kb fél évesek, ebben az időben csak nyelvet tanulsz, de azt heti 5 nap sok-sok órában. Készülj fel rá, hogy iszonyú kemény lesz, a tanárok elég szivatósak is, és jó esély van rá, hogy elsőre nem sikerül, de ha elég kitartó vagy, menni fog.
2017. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
Ez a kormánylapát nélküli tengeralattjáró meg lenullázta a válaszomat, de látom, mások szerint is ő mondott nulla igazságtartalmú dolgokat.
2017. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!