Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy magyarázzam el egy...

Hogy magyarázzam el egy külföldinek, hogy mi a magyar 'ismer' és 'tud' szavak közötti különbség?

Figyelt kérdés

A közvetítő nyelv közöttünk az angol. Angolul mindkettőt úgy mondjuk, hogy 'know'. Pl: I don't know.

Megkérdeztem tőle: 'Do you know this flower?'=Ismered ezt a virágot?

Azt válaszolta (magyarul, picit tud magyarul, amit tud magyarul mond): 'Nem tudom.' Azt akarta mondani: 'I don't know' vagyis nem ismeri.

Hogy lehetne neki elmagyarázni, hogy a 'know'-nak két jelentése van magyarul? Persze megértem mit akar mondani, nem ezzel van a baj, csak nem akarom, hogy rosszul tanulja meg. Ez így magyartalan.

Pl:

'Do you know where is my book?' 'I don't know.'

'Tudod, hogy hol van a könyvem?' 'Nem tudom.'

'Do you know this flower?' 'I don't know.'

'Ismered ezt a virágot?' 'Nem ismerem.'

Hogy magyarázzam el neki, hogy mikor használjuk a 'tudom' és mikor az 'ismerem' szavakat?



2015. febr. 15. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A példáidból hiányzik egy szavacska, ami feloldja a problémát.

nem tudom - I don't know

nem ismerem - I don't know IT (vagy them)


És ez nem saját fejlesztés, hanem így használják.

2015. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a megkülönböztetés nem magyar sajátosság, például a lengyelben is elkülönül a WIEM és a ZNAM formájában.
2015. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem:

tud - információja,ismeretanyaga van valamiről vagy képes megtenni valamit

ismer - már hallott vagy olvasott róla, nem újdonság

2015. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

What you know in "tud" is information, what you know in "ismer" is to have a concept on a substance, object/person or idea.


Ismerem = I have met him/this concept already, I am familiar with it.

Tudom = I am aware of that, I am sure about that, I know how to do that.


Amúgy tényleg nehéz. Ha azt akarod lefordítani: "That is no news", akkor az lehet ezt már ismerem, vagy tudom is.

2015. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

I know - tudom

I am familiar with/I know about it - ismerem, tudok rola

Are you familiar with this flower? - No, I am not, No, I know nothing about this flower. No, I have not seen this flower before.

Do you know (something about) this flower? - Yes, I am familiar with this flower. Yes, I know about this flower.

2015. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Albu ***** válasza:
kennen, wissen. :)
2016. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!