Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan aki sikeresen...

Van itt olyan aki sikeresen diplomázott Nagy-Britanniában?

Figyelt kérdés

Ha igen

-melyik egyetemen/főiskolán?

-mik voltak a felvételi követelmények?

-mit tanultatok?

-dolgoztatok mellette?

-milyen gyakran tudtatok hazalátogatni?

-szerintetek megérte kimenni?

Tudom sok kérdés, de nagyon kíváncsi vagyok.


2017. ápr. 7. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Diploma alatt az otthoni, vagy a kinti diplomára gondolsz? Ha jól tudom nem azonos értékű.

Egyébként én ennek a tanév végén kapom meg a diplomát (amit itt hívnak diplomának, nem pedig az otthoni)

Eddig minden unit-om elég jól áll, szóval szerintem átmegyek.

Jövőre jövök mégegy évet ide tanulni, ugyanezen szakon, csak sima diploma helyett extended diplomát fog ez már adni. Kicsit magasabban lévő, úgymond kiterjesztett diploma. (Nem tudom otthon mi a neve.)

Az egyetem/főiskola nevét inkább megtartanám magamnak.

Voltak felvételi követelmények, ha jól emlékszem 5 darab GCSE GRADE A*-C volt az. Igen, már high school-t is itt végeztem.

Most jelenleg Conputing & Business-t tanulok, illetve ennek a kettőnek az ötvözéke. Például hogyan hasznosíthatjuk az informatikát egy üzlet vezetésében. Ezek mellett szinte mindent tanulunk amit otthon egy informatikus.

Nem dolgozok mellette, ugye bár már 17 éves vagyok, megtehetném hogy dolgozok. De én úgy vagyok vele, hogy egyszerre a kettő nem megy. Volt olyan osztálytásam aki dolgozott is, de sajnos kirúgták mert nem volt elég ideje a dolgozatokat feltölteni, illetve mindig késett is. De egy ismerősöm már most mondta, hogy lehetnék az assistant-je ha végeztem az iskolákkal. Neki több gyárja is van.

Hazalátogatni évente szoktam, mindig a nyári szünetben. Ami sajnos nem elég hosszú, mint például otthon.

Hogy megérte e kijönni? Hát.. végülis meg. Bár nem az én döntésem volt, ide költöztünk 13 éves koromban.

Ha van még kérdésed akkor nyugodtan kérdezz.

2017. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

A másik nagyon nagy rejtély nekem az UCAS rendszer, érdemes számolgatni a pontjaimat a kalkulátorunkon?Angliában is vannak ponthatárok az egyetemekre mint nálunk vagy teljesen egyéni az elbírálás az egyetemek részéről? Egyáltalán hogy konvertáljam át a magyar érettségimet UCAS pontokba? Tudom, hogy Angliában élsz de hátha tudsz valami ötletet adni.:)

2017. ápr. 7. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a ucas pontokkal nem vagyok tisztában, mivel főiskolára járok, nem egyetemre :)

A magyar érettségit meg még annyira sem tudom :D

Az egyetem weboldalán biztosan megtalálod az infókat, esetleg írhatsz nekik emailt. Sajnos ettől többet én sem tudok a pontokkal kapcsolatban, bocsi.

2017. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2017. ápr. 8. 17:31
 5/5 wrspeed80 ***** válasza:
Én Nottinghamben tanulok kémiát, most vagyok elsős. Dolgozni mellette nincs időm mivel amerikai focizok is és sok edzés van, ha az nem lenne, beleférne dolgozni. A levelt már itt csináltam, két A és egy B kellett hogy bejussak. Családdal jöttünk ki még egyetem előtt szóval együtt szoktunk hazamenni, évente egyszer v kétszer. Azok az ismerőseim akik csak egyetemre jöttek ide karácsonykor, húsvétkor és nyáron is haza tudnak menni. Teljesen megérte! Ha bármi más kérdésed van írj nyugodtan!
2017. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!