Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van arra lehetőségem, hogy...

Van arra lehetőségem, hogy Amerikában érettségizzek le? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
11-ig megvan a bizim, csak a 12-et kene elvegeznem, meg az erettsegit. (Mar ha kulfoldon lrhet olyat, hogy csak az utolso evre iratkozok be - akar estin) A cserediak programok nagyon dragak, ugyhogy azokat inkabb elkerulnem. Meg ezek altalaban csak 18 eves korig vannak, en meg 19 vagyok. Olyat lehet, hogy kimegyek ESTA "vizummal", valahogy intezek alberletet, es bemegyek egy suliba, hogy "Hello, szeretnek beiratkozni"?

2017. ápr. 22. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
ha van felesleges 1millio forintod repulojegyre oda es vissza, meg van masik 3 millio forintod hogy alberletet fizess meg kajat magadnak akkor menj :)
2017. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
arrol nem beszelve hogy akarsz itthon dolgozni, nem fogjak elfogadni az amerikai erettsegi bizonyitvanyodat. vagy te kulon meg fizetnel azert is hogy itthon hitelesitsek? eletkeptelen az otleted.
2017. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
ESTA-val 3 hónapig lehetsz ott. Utána ha nem mész el akkor feketén vagy ott és bármi galibát csinálsz örökre kitiltanak az országból.
2017. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Mikor bemesz a suliba es kerik AZ utleveledet akkor latni fogjak hogy nincs bevandorlo vagy tanuloi vizumod. Ezekben AZ idokben az sem kizart hogy ott helyben radhivjak a bevandorlasi hivatalt es akkor bizony rendesen megutod a bokadat.
2017. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1: Hol kerülne már 1 millióba egy oda-vissza repjegy?:DDDD Amúgy meg egyirányút vennék.... Az albérlet meg a kaja más kérdés, de szerintem bízd rám.

#2: Dehogy akarok itthon dolgozni.

#3: Tudom, hogy csak 3 hónapig lehetek ott. Arra gondoltam, amit nagyon sokan csinálnak ilyenkor. Elutaznak Mexikóba 1 hétre, majd visszamennek és újraindul az egész.

#4: Köszi az értelmes választ. Erre voltam kíváncsi, valahogy sejtettem, hogy így van, csak reménykedtem, hogy mégse. :/

2017. ápr. 23. 08:27
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

#1: Hol kerülne már 1 millióba egy oda-vissza repjegy?:DDDD Amúgy meg egyirányút vennék.... Az albérlet meg a kaja más kérdés, de szerintem bízd rám.



Jaj de nagyon hülye vagy. Be se engednek amerikába ha nincs visszajegyed. Mindkét jegyet meg kell venned

2017. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, akkor sem kerül 1 millióba....
2017. ápr. 26. 07:57
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nem, de ha nincs a visszaútra szóló jegyed te a reptérről nem jössz ki.
2017. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg be kell mutatni az oda-vissza jegyet, és kell szállásfoglalást is egy hootelbe, de még jobb, ha meghívóleveled van. Azért kell az egész, mert a reptéren még simán visszafordíthatnak bármilyen okkal, szóval azzal, hogy leszálltál Ny-ban vagy máshol még nem vagy benn. A legtöbben úgy csinálják, hogy elrepülnek Dublinba, és ott szállnak át az amerikai repülőre, mert ott már felszállás előtt lecsekkol egy amcsi illetékes (állítólag, egy yt videóban mondta egy magyar srác, hogy ő így jutott ki), és ha az átenged, akkor nagy valószínűséggel már a new yorki is át fog.


Ezen kívül: a 3 hónapos ESTA leteltével nem mehetsz Mexikóba egy hétre, az a szabály, hogy el kell hagynod az országot, de olyan országba kell menned, ami szárazföldön nem határos az USA-val. És állítólag már nem is lehet egyből újabb ESTÁ-t igényelni, valami fél évnek vagy 9 hónapnak (már nem tudom pontosan, de hosszú idő az tuti) el kell telnie a két utazás között.


Ha kinn akarsz maradni, akkor 3 hónap után húzd meg magad, olyan értelemben, hogy sose keveredj összeütközésbe a törvénnyel, különben kiraknak. Vannak államok, ahol kaphatsz adószámot illegálisként is, amivel tudsz dolgozni, de akkor is vigyáznod kell magadra. Tanulni hivatalosan nem fogsz tudni tanulóvízum nélkül.


Az egyetlen esélyed, hogy házasság útján szerzel jogosultságot zöldkártyára. Vagy zöldkártyalottózol itthon, hátha bejön, és akkor minden problémád megoldva, ugyanannyi jogod lesz, mint egy született amerikainak, kivéve hogy nem szavazhatsz.

2022. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!