Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van rá lehetőségem, hogy...

Van rá lehetőségem, hogy Amerikában tanulhassak tovább?

Figyelt kérdés
4-es 5-ös tanuló vagyok, jelenleg gimnáziumba járok arra gondoltam hogy az egyetemet Amerikában végzem el van rá lehetőségem?
2016. aug. 11. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne?
2016. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen, csak beszelj jol angolul!
2016. aug. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hallottál-e ilyenről, de vannak olyan szervezetek, akik pár hónapost/éves cserediák- és ösztöndíjprogramokat szerveznek. Ez általában egy évre szól, de sok olyan is van, ahol két vagy több évre is kimehetsz a választott országba. Mivel ezek ösztöndíjak, nem adják oda őket bárkinek. A tanulmányi eredmény egy dolog, de mellette még millió dologban kell jeleskedned, hogy te legyél a kiválasztott. Mint az első is írta, erre nagyon jó lehetőség a sport, a tanulmányi és kulturális versenyek, a zene/színház, és nem utolsó sorban a diákéletben végzett munka (például ha DÖK elnök vagy). Ezen kívül általában elvárás egy alap nyelvtudás (angol/német), de mindig plusz, ha többet tudsz (például nyelvvizsga). Nyitottnak, elfogadónak kell lenned, aki képes kompromisszumot kötni, alkalmazkodni másokhoz.

A szervezetek többsége 15-17 éves diákokat keres, de itt is nagyok az eltérések. A szűrés általában elég komoly, sokszor többfordulós, kiesős rendszerben oldják meg. Linkelek neked pár oldalt, nézz körül rajtuk:


[link]

[link]

[link]

[link]


Az egyetem téma egy kicsit azért bonyolultabb, mert nem szervezik meg neked ennyire. Ha vannak eredményied, kaphatsz ösztöndíjat, de neked kell utána járnod, kiutaznod, megszervezned. Én éltem kint külföldön több hónapig, és azt javasolnám, hogy huzamosabb időre való kiköltözés előtt mindenképp menj ki az adott országba, hogy tudd, milyen az ottani élet. Ettől függetlenül a lehetőség nyitott, sokan mennek ki tanulni Amerikába :)

2016. aug. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!