Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus: Milánó, vagy Bécs?

Erasmus: Milánó, vagy Bécs?

Figyelt kérdés
Jövőre erre a két helyre juthatnék ki egy évre Erasmussal, ti melyiket választanátok, melyik lenne alkalmasabb?

2017. máj. 1. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai gyakorlatra mész ki, vagy vendéghallgatóként?


Én a helyedben a lehetőség alapján döntenék (tehát maga a munkahely /egyetem milyen), és nem a helyszín alapján.


Ha vendéghallgatóként mész ki, én ezek alapján döntenék (döntöttem), nagyjából ilyen fontossági sorrendben:

- Milyen az egyetem, milyen tárgyak vannak, fel tudom-e venni a minimális kreditszámot úgy, hogy minden tárgyat elfogadtatok, különösen jó, ha azok a kötelezőimmel fednek, és így nem csúszok az itthoni féléveimmel.

- Nyelvi szempont: melyik nyelvet akarom jobban fejleszteni, gyakorolni, vagy ha eddig egyáltalán nem beszéltem a nyelven, akkor melyik érdekelne jobban.

- Hazautazási költség, ez főleg fontos, ha egy évig leszel kint. Ahol én voltam, oda olyan drága volt odajutni, hogy haza sem jöttem, és még így is (hogy egyszer fordultam) többször drágább volt, mint a másik hely, ahova akartam volna menni.

- Melyik helyen van több külföldi. Minél több a külföldi, annál jobban be tudsz illeszkedni.

- Milyenek a költségek, illetve ha dolgoznom kellene, azt milyen egyszerű elintézni, milyen nehéz munkahelyet találni.

- Melyik éghajlat, kultúra áll közelebb hozzám.


Most ennyi jutott eszembe.

2017. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes jó pontokat írt :) még annyit hozzá tennék hogy Bécs abból a szempontból jobb hogy közelebb van innen egyszerűbben és gyorsabban hazajutsz, sőt még a barátaid is kiautozhatnak. Azonban ha önállóbb vagy és nem szempont hogy közel legyél akkor Milánó egy jó hely.
2017. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!