Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi Orvosi Egyetem?!?

Marosvásárhelyi Orvosi Egyetem?!?

Figyelt kérdés

A Marosvásárhelyi orvosi egyetemről szeretnék érdeklődni, mikor kell jelentkezni es hogyan pontosan? Hallottam valami felvételi könyvről is, a pontos neve micsoda? Írásbeli es szóbeli vizsga is van? Az elmélet es gyakorlat oktatás magyarul van? Mennyibe kerül egy félév? Mennxire számít ha az érettségi eredményeim nem lettek túl fényesek? Emelt érettségi szükséges? Esetleg ha nem tetszene a kinti élet, van esély arra hogy atkéressem magamat Magyarországra?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2017. máj. 6. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Kony van, abbol van az irasbeli,csak az egyetemen lehet megvenni.


Elmelet van magyarul is, de gyakorlat (ami a lenyeg) csak romanul es a vizsgak is romanul.


Erettsegid csak 10%-ban fontos, tehat majdnem mind1.


Nem kell emelt.


Atjelentkezes: Sote felejtos,kiveve ha fizetoson nyomnad a tobbi attol fugg, hogy nover/alt. orvos/vagy fogorvos lennel es van e szerencsed es kiesik e mas mikor te atjelentkezel.

2017. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felveteli vizsga ez alol kivetel, azt irhatod magyarul is.
2017. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én online rendeltem meg a könyvet, de én erdélyi vagyok, nemtudom, hogy Magyarországról esetleg ez lehetséges. Igazábol,a gyakorlati vizsgák a végső jegy kb 15%át képezik csak,legalábbis 1éven mindenből igy volt, viszont átmenő jegy kell legyen. Vannak magyar gyaktanárok, akiknél lehet esetleg magyarul vizsgázni. Az én évfolyamomban a Magyarországrol jövők igyekeztek áttetetni magukat magyar gyaktanárokhoz.Persze nem azt mondom, hogy nem kell a román nyelv, de vannak itt is magyarországiak akik igyis elboldogulnak. A nyelv pedig ugyis ragad :) Az én román tudásom is siralmas volt. Ami igazán számit a jegybe azaz elméleti vizsga, amit természetesen magyar nyelven kell letenni. Az első válaszoló a többit már megváaszolta :)
2017. jún. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!