Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Málta vagy Magyarország?...

Málta vagy Magyarország? (anglia diák vagyok)

Figyelt kérdés

Most Angliában tanulok turizmust és jövőre fejezem be (érettségi szinttel egyenlő, 3 A-level-nek felel meg). Fogok mellé csinálni matkeból A-levelt, meg Business-ből AS-levelt. A máltai egyetemnek már írtam és nagy valószínűséggel felvennének, de a többi jelentkezőtől függ. Business and IT-t tanulnék, Magyarországon meg mérnökinformatikusnak a BME-n. Pénzüggyel nincs gond, max Magyarországon a szállással Budapesten. Bécsen is gondolkoztam, de eddig nem találtam megfelelő angol képzést. Máltán szívesen tanulnék és 2 barátnőmmel mennék ki, viszont csak az aggaszt, hogy M.o.-on elismerik-e a diplomát.


Elismerik a máltai diplomát Magyarországon?

Felvennének a BME-re a képesítéseimmel?

Bécsben milyen egyetemek vannak (business és IT irányban)?

Bármilyen más ország, ahol jó a klíma, megfizethető vagy ingyenes az egyetem, könnyű munkát találni és vannak magyarok is?


Bármilyen ötletet szívesen fogadok a jövőmmel kapcsolatban.


17/l



2017. máj. 6. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel Málta EU-s ország ezért elismerik a diplomát, egyszerű honosítani.

Nem javaslom, hogy Magyarországon végez egyetemet, de a BME mérnökinformatikust különösen nem javaslom.

Dánia is jó hely tanulás szempontjából.

2017. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

megint itt a 60%-os, akinek sikerült kibuknia bme-ről, azóta mindenhol lehúzza a szakot, ezért a vélemény ez szerint vedd figyelembe..


abban viszont igaza van, hogy külföldön jobbak a lehetőségek, mégha a képzés nem is annyira erős.. illetve erős az is, csak máskép.. több a gyakorlat, a projektmunka.. ha infósnak mennél akkor viszont önállóságra jobban nevel a BME mint bármelyik másik egyetem néhány száz kilóméteres környezetben..


a máltai diplomát elismerik MO-n.. valszeg felvennének BME-re..

Dániában valóban jók a lehetőségek, de ez igaz a skandindináv országokra úgy általában... A klíma viszont olyan amilyen.. Ha UK-ban tanulsz, akkor tudod..

Ajánlható még Zürich, de annak sem híres az éghajlata, viszont a Zürichi műszakin infót tanulni jobb mint a BME-n, de a tandíj miatt sajnos ez sem játszik neked...


szal sztem választanod kell az alábbiak közül:

jó klíma vs. ingyenes tandíj vs. magyarok

2017. máj. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül szerintem Bécs lehet a legjobb döntés. Egy bécsi diplomával meg az évek alatt összeszedett magas szintű szakmai német nyelvel válogathatnál a melók között itthon is.
2017. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) még sajnos mindig nem tudom...Spanyolországon is gondolkoztam, csak félek, hogy ha az órarend nem megfelelő, nem lesz időm dolgozni, így ellátni magam...nagyon sokat számít, hogy világranglistán hanyadik helyen áll egy egyetem?
2017. máj. 22. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Már melyik világranglistára gondoltál?
2017. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát például a QS World Ranking, vagy az URAP...


Szóval, hogy nyilván mondjuk hamarabb vesznek fel valahova, ha Cambridgen tanulok, ami a top 3-ban van.

2017. máj. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!