Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dán akadémia vagy angol...

Dán akadémia vagy angol egyetem? SOS

Figyelt kérdés
Az eredeti tervem Dánia volt, csak azért jelentkeztem a UK-be, mert féltem, hogy nem vesznek fel, de végül mindenhol ajánlottak helyet. A dán egyetem egy kicsi akadémia, nekem szimpatikus, csak mérete miatt nincsen magasan a rangsorban. Viszont nincs tandíj és támogatják a diákokat, ráadásul a városban van egy nagyon neves egyetem (top 100),tudnék ott mesterezni vagy akár kredit átvitelezni (sokan csinálják ott). Azért tetszik Anglia is, mert az egyetemek, amik felvettek elég nevesek, és ugyebár ott tudnék jobb diákmunkát vállalni (nem csak mosogatni és takarítani dán nyelvtudás hiányában). Viszont a diáksegély nélkül kevesebb pénzt kapnék és dánul sem tanulnék meg. Persze nem csak a munkából lenne bevételem, nem azért megyek, de ez sem elhanyagolható szempont. Angliában diákhitelt kéne felvennem a tandíjra, de sokan mennek így, nem olyan mint a magyar diákhitel. Marketinget fogok tanulni egyébként. Szóval Dánia biztonságosabb anyagilag és nem lenne hitelem + beszélnék dánul, Angliában pedig talán egy elismertebb BA diplomát kapnék (?) és mindenkivel tudnék beszélni angolul. Nem tudom, hogy mennyire számít az egyetem ismertsége majd esetleg itthon munkakeresésnél vagy külföldön. Főleg, ha utána átmennék egy jobb dán egyetemre. Ti mit csinálnátok a helyemben? Teljesen tanácstalan vagyok és lassan döntenem kéne. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. máj. 21. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a felvételhez! :)

Én a nyelv miatt Dánia felé húznék - a mai világban óriási plusz, ha kiválóan beszélsz egy különleges nyelvet. Az ország gyönyörű és nagyon élhető, az állam kifejezetten pozitívan áll a külföldi diákokhoz. A mestert pedig még így is elvégezhetnéd Angliában, és nem lennének anyagi gondjaid. De ez az én véleményem, nekem többet jelentene a nyelv, mint egy angliai egyetem neve (ami valljuk be, hogy bár nagyon vonzó, de nem garantál előre semmit).

Melyik felé húz a szíved? :)

2017. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Én Angliába járok egyetemre de egyetértek az elsővel, a nyelv többet számít mint a különbség két egyetem között.
2017. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Talán Dánia felé húz a szívem, de néha túlgondolom és akkor a UK jobb opciónak látszik. Nehéz mérlegelni azt, hogy melyikkel járok majd jobban. :)
2017. máj. 31. 22:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Dánia!!!
2017. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!