Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olcsón egy év külföldön?

Olcsón egy év külföldön?

Figyelt kérdés

Szeretne a lányom egy évet külföldön tanulni cserediákként. Viszont, ahogyan az interneten néztem, nem igen jön ki ez 2 millió alatt. Ezért, ha esetleg tud valaki egy jó ösztöndíjat, vagy egy szervezetet ahol mindez kijön bő 1 millióból, akkor megköszönném, ha jelezné. Ha esetleg már volt aki részt vett ilyen programban, akkor tapasztalatokat is szívesen vennék. Egyébként elsősorban német, és angol nyelvterületek érdekelnének minket.

A válaszokat előre is köszönöm!



#olcsó #cserediák #külföldi oktatás #középiskolai tanév #egy év külföldön #cserdiák program
2017. jún. 8. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Várja meg míg egyetemista nem lesz, majd erasmus..
2017. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Rotary program tudtommal nem költséges, de ahhoz min. 4-es átlag és középfokú angol nyelvvizsga kell.
2017. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kell nyelvvizsga a Rotaryhoz, de ezzel nem lenne baj, ahogyan a 4-es átlaggal sem, bőven megvan. :) Inkább az a baj, hogy ott nekünk is be kéne fogadni valakit, erre viszont nem lenne lehetőségünk, már csak a helyhiány miatt sem. A várni egyetemmel, meg az a gond, hogy pont ezért kéne ez az év, hogy tökéletesedjen a nyelvtudása, és, ha úgy van és olyan szakra szeretne menni, akkor tudjon menni külföldi egyetemre is.
2017. jún. 9. 08:44
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Én sose voltam cserediák sehol, nincsenek külföldi barátaim, itthon tanultam a nyelvet tanárral, fejlesztem önállóan és szeptemberben kezdem külföldön az egyetemet. Egyáltalán nem félek attól, hogy mi lesz így velem, hogy még sose töltöttem vakációnál több időt külföldön és nem "tökéletesítettem" ott a nyelvtudásom. Mindenbe bele fogok ott szokni. Az ösztöndíjat illetően pedig olyanról nem tudok, az AFS-nek érdemes utánanézni, ott vannak 3 hónapos utak is kevesebb mint 1 millió Ft-ért és az is jó tapasztalat lehet.
2017. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetem elott ez egesz erdekesen hangzik... Az egyetem csomo helyen Europaban ingyenes, csak a lakast/etelt kell fizetni, szoval az azert is olcsobb. En inkabb azokra az evekre tennem el az osszeg nagyreszet, nyarra meg elkuldeni pl. Kolnbe bulizni (kombinalva intenziv nyelvtanfolyammal esetleg! helyi nyelviskolaban). Magyarorszagon nagyon sok az 1 millio, de ennyibol egy kis szoba jon ki egy evre a videki Nemetorszagban vagy Angliaban... A 2 millio (sajnos) realisnak tunik egy evre.
2017. jún. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egy régebbi válaszomat bemásolom, hátha segít!


Nekem a sulim intézett pont három hónapot Franciaországba, ösztöndíj keretében, szóval ingyen volt. Neked is azt javaslom, hogy kezdj el ösztöndíjakat nézegetni és pályázni! UWC, AFS, stb. Több hónapos/éves kint tartózkodást tesznek lehetővé. Igaz, hogy nem könnyű bekerülni, de szerintem egy próbát mindenképp megér :)

Én egyébként a három hónap alatt nagyjából 400 eurót költöttem el kint (Franciaországban minden kb kétszer annyiba kerül), pedig biztosítva volt az étkezésem, szállásom, tanulásom... Szóval a neten feltüntetett árak mellett még az egyéb kiadásokra is gondolni kell, amit nem nagyon szoktak sajnos kiírni: biztosítás, repülő, kinti közlekedés, kaja, tanszerek, stb.


[link]

[link]


A második javaslatom az lenne, hogy menj ki önkéntesként! A világ rengeteg országába keresnek fiatal önkénteseket pár héttől egészen két-három évig terjedő időszakokra. Erasmus, AFS, EVS, stb. Itt ugye általában mindent elintéznek neked, fizetned nem kell, sőt, kint még zsebpénzt is kapsz a legtöbb helyen. Nyelvgyakorlásnak pedig ugyanolyan jó, hiszen veled egykorúakkal dolgozol egy olyan projekten, ami még érdekel is :)


[link]

[link]


A harmadik ötlet (amivel mostanában én is szemezgetek) az au pairkedés. Nem tudom, mennyit tudsz róla, a lényege annyi, hogy sok külföldi család keres fiatalokat más országból, hogy segítsenek a háztartásban, foglalkozzanak a gyerekkel. Én nemrég regisztráltam és már nagyon sok kedves üzenetet kaptam családoktól :) Szerintem ha elmúltál 18 és szereted a gyerekeket, ez is egy jó lehetőség. Talán a legnagyobb oldalak a következők:


[link]

[link]


Remélem segíthettem, ha van kérdésed, szívesen mesélek, többször is voltam külföldön és sok ismerősöm is :))

2017. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez az önkénteskedés jól hangzik, csak nem vagyok biztos benne, hogy 18 év alatt lehet menni. Emellett nem teljesen tudom mit is fed ez az önkéntesség. Ha esetleg te többet tudsz róla, megköszönném, ha mesélnél egy kicsit róla.
2017. jún. 18. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én AFS-el voltam cserediák 1 évet, ösztöndíjjal. :) Az AFS-nél nem kell viszontfogadnod, és minden évben van 3 ország, ami olcsóbb (990 000 ft). De ösztöndíjat is lehet szerezni, ha a lányod önkénteskedik náluk (pl. beszélget az itt lévő cserediákokkal, eljár programokra). De ha az anyagi helyzet miatt nem férne bele a keretbe, arra is szoktak ösztöndíjat adni, csak meg kell pályázni. Én is így voltam velük kint. :)
2017. jún. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lenne sok 990000, de, ez az ösztöndíj is jó ötlet, gondoltam rá, csak attól féltem, hogy tuti nem kapjuk meg. Megpróbáljuk talán ezt is, és kiderül. :)
2017. jún. 23. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!