Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulás külföldön olcsón?

Továbbtanulás külföldön olcsón?

Figyelt kérdés

jövőre fogok érettségizni és utána külföldön szeretnék jogon továbbtanulni.nyelvtudásommal nincs gond (angol, spanyol felsőfok, német,orosz középfok) arra lennék kíváncsi hogy hol lehet a legolcsóbban kihozni (tandíjjal, albérlettel, kajával együtt), egyetem mellett szívesen vállalnék munkát is. és még az is érdekelne, hogy egyáltalán hogy megy az érettségi beszámítása, azt nyilvánvalóan Magyarországon fogom csinálni, de ezt elfogadják külföldön is?

előre is nagyon köszönöm a segítséget:)


2011. júl. 24. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Léteznek külföldi ösztöndíjak, járj utána, mit pályázhatsz meg. Ezek általában a tandíjt állják, de olyan is létezik, ami szinte minden költséged fizeti.
2011. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de egy ösztöndíjjal csak egy vagy két félévre lehet kimenni külföldre, nem? én pedig az egész egyetemet külföldön szeretném végezni
2011. júl. 24. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Az érettségit el fogják fogadni, azzal nem lesz gond. Hivatalos fordítás kell majd.


Én úgy tudom Németországban 500 euró a tandíj félévente, Ausztriában pedig nincs tandíj. Viszont egy német középfokú nyelvvizsga nem lesz elég, mert Németországban pl. Goethe C1-es nemzetközi nyelvvizsgát kérnek vagy még magasabb vizsgákat, Ausztriában gondolom ÖSD nyelvvizsga kell a felvételihez. Többi országról nem tudok semmit.

Olvasgasd az adott egyetemek honlapját, általában van egy menüpont a külföldről felvételizni szándékozó hallgatók/érdeklődők számára.

2011. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dán népiskola?
2011. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az ösztöndíjakról nem tudok semmit, de ezek engem is érdekelnének. Azt tudom, hogy Európán belül nem kell tandíjat fizetni a következő országokban : Málta, Ciprus, Luxemburg (ezek közül egyiket sem ajánlom..:) ), Görögország, Finnország, Svédország, Dánia, Ausztria. És úgy tudom, hogy EU-tagállambelieknek Franciaországban sincs tandíj, de van valamilyen regisztrációs díj, vagy valami hasonló elnevezésű dolog, amit a tanév elején (igazándiból nem tudom, hogy csak az 1. tanév, vagy az összes tanév elején-e) kell fizetni, ez maximum 700 EUR, ha jól emlékszem. Én is ugyanúgy vagyok, mint te, szeretném az egész egyetemet külföldön tölteni, de utána ott le is telepednék. Én a helyedben a német nyelvtudásomat csiszolgatnám felsőfokúra, és Ausztriába mennék. Ott nem olyan szörnyen drága az élet, de könnyedén meg lehet élni, van munka, és nincs olyan messze sem.
2011. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia! az előző vagyok, a kérdésed kedved csinált nekem is, hogy egy kicsit körbenézzek :) 3 ország van még, ahol nincs tandíj: Írország, Észtország és Lengyelország. Én most leginkább Ausztriában néztem körül úgy megélhetésileg, ezeket találtam: albérlet (nem egy egész lakás, csak egy szoba) olcsóbban 200-300 EUR között van, persze területtől, igényektől is függ, van ahol 150 EUR-ért is találsz. tandíj ugyebár nincs. [link] itt találod, hogy a kaják kábé mennyibe kerülnek kint. remélem, tudtam segíteni. :)
2011. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
úristen, nem is tudom hogy köszönjem meg:)) egyébként németből ösd közepem van és már rajta vagyok hogy felső legyen belőle:)
2011. júl. 25. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Nemet ország DAAD.Hu / vanak töb éves komoly ösztöndijak/

Anglia UCAS

[link]

2011. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Skocian nem gondolkodtal? Ingyenes tandij, tamogatas az allamtol es meg munka lehetoseg is van. Az itteni egyetemek (UK) vilagelvonalban vannak
2011. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Németország szerintem jó célország. itt vannak infok: [link]


erre figyelj: 2005-től letett magyar érettségi vizsgákat akkor ismerik el a német egyetemek és főiskolák, ha a következő feltételeknek megfelelnek:


Az öt kötelező tantárgy közül (Magyar, Matematika, Történelem, Idegen nyelv, egy szabadon választható tantárgy) legalább két tantárgyból emelt szintű érettségi vizsgát kell letenni.


Legalább egy tantárgy, amelyből emelt szintű érettségi vizsgával rendelkezik, a tantárgy szakirányú feltételeinek meg kell felelnie.

Ezen felül a következő tudományterületeken konkrét feltételeket kell figyelembe venni:


Műszaki tudomány, természettudomány, orvostudomány

két tantárgyból emelt szintű érettségi vizsga matematikai-természettudományi területről és/vagy a műszaki tudományterületről


Társadalomtudomány és gazdaságtudomány

emelt szintű matematika érettségi vizsga


Bölcsészettudomány, filológia

emelt szintű idegen nyelv érettségi vizsga

2012. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!