Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Computer Science -t tanulni...

Computer Science -t tanulni Angliában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Melyik a legelismertebb, "legjobb" egyetem Angliában (vagy az Egyesült Királyságban) ahol a legmagasabb szinten lehet computer science -t vagy mesterséges intelligenciát lehet tanulni?


Egyrészt, másrészt hogy egy ilyen elit egyetemre ha jelentkezek majd, akkor mennyire nézik vajon hogy pl. egyes tárgyak hogyan mentek?


BME -n tanulok és van 1-2 olyan tárgy ami nem érdekel, és bizony azokból nem 5 ös vagyok. De ha a diplomám végül 4.8+ fölötti, és TDK -zok, kutatok, sakkozok stb... akkor csak nem fogja őket érdekelni.



2017. jún. 11. 22:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hozzátenni hogy MSc -t szeretném ott csinálni.
2017. jún. 11. 22:14
 2/4 wrspeed80 ***** válasza:

[link]

Az első 15-20 nagyjából hasonlóan jók, rajtad múlik h melyik tetszik igazán. Azt h mit mennyire néznek nem tudom, ha végül jó lesz a diplomád az szerintem elég. Ha gondolod írhatsz emailt is az egyetemeknek, tuti h fognak segíteni

2017. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angliában az alapképzések "jegyei" teljesen másképp vannak számolva.

A legjobb minősítés az az 1:1, vagyis a First class degree. A legtöbb jó egyetemre ezt szokták kérni, illetve ugye nyelvvizsga, közép/emelt. (Inkább az utóbbi.)

A 1:1 minősítésű diploma azt jelenti, hogy az átlagod 70% felett van. Ennyi. (Legalábbis ott ahol én tanulok.)

Utána jön a 2:1, azaz Upper Second Class degree, ami 60% és 69% között van.

A többi jegyet nem is mondom, mert ha jó egyetemekre akarsz kerülni, akkor ezek alá ne ess semmiképp.


A legjobb Computer Science-t kínáló egyetem pedig a Cambridge. Oda 1:1-es diploma kell.

[link]


(Amit linkeltem az MPhil, ami inkább kutatásokból áll, és felkészít a PHd-ra. Ha tanulni is akarsz valamit, akkor MSc félét keress náluk.)


De egyébként mindegy már az ilyen szintű egyetemeknél, hogy melyikre is jártál pontosan. Szerintem a top 10 angol egyetemek közül nyugodtan bármit választhatsz. Válaszd azt amelyik a legszimpatikusabb környezet, kampusz, város, vagy tanmenet.

2019. jan. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Upsz, nem is néztem hogy 2017-es a kérdés. Mindegy, már törölni nem tudom.
2019. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!