Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában szeretnék angol...

Angliában szeretnék angol valamint irodalom tanárnak tanulni. Melyik egyetemeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
5 éves nyelvi tagozatos iskolába járok, jelenleg másodikos vagyok, de mindig kint képzeltem el az életem. Mi szükséges ahhoz a jó eredményeken kívül, hogy felvegyenek Angliában? A skót egyetemekről mi a véleményetek? Ha itthon szerzem meg a diplomám mi kell ahhoz, hogy Angliában taníthassak?

2017. ápr. 5. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha nagyon szeretnél tudom ajánlani a Milestone intézetet, több ismerősömet is sikeresek felkészítették a külföldi egyetemre. Amúgy nem tudom, mennyire lehetnél ott tanár, főleg irodalomtanár... ahhoz anyanyelvi szintű tudás kell.
2017. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy mi kell hozzá? Elvégzel egy alapképzést azon a területen amin tanítani akarsz, az 3 éves. Majd megcsinálsz egy tanári átképzést, ami csak 1 éves. Ezzel már mehetsz és teljes értékű tanár vagy. Függ a képzéstől, hogy melyik korosztályt taníthatod. (14+ vagy az alatt, de mindkettő 1 éves) Ennek a képzésnek azt hiszem PGCE.


Vagy ha nem éred be ezzel, akkor csinálhatsz egy tanári MSc-t, viszont az már 2 éves az alapképzés után. Ugyanaz mint a PGCE, bár jobb fizetésed lesz majd talán.

Kint a tanári szakok külöm vannak. Vagyis egyáltalán nincs. Ha valamilyen tanár akarsz lenni, akkor rendes alapképzést kell csinálj mondjuk biológiából. És utána csinálod ezt az 1 éves tanárit, ami megtanít megtanítani. Mást nem, hisz minden mást már tudsz az alapképzésből.

2019. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!