Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell egy németországi...

Mi kell egy németországi egyetemhez?

Figyelt kérdés
Előre bocsátanám, hogy utána néztem az interneten, és tudom, hogy kell a nyelvizsga (C1 Gothe van). Ahogy azt is, hogy néhány helyen van felvételi stb.. Az olyanok, mint a "létezik olyan, hogy internet" kíméljenek, mert ismerem, éppen azt használom. ;) Engem elsősorban a heidelbergi egyetem érdekel, annak is az orvosi szaka. Néztem a honlapjukat, de elvárásokról szó sem esik. Gondolom a két emeltszintű éretségi kell ide is (biológia, kémia). A százalékokat nézik itt is, vagy csak a jegy számít. Ha esetleg valaki már felvételizett ide, vagy más német egyetemre, megköszönném, ha elmondaná, hogy hogyan is van ez.

2017. jún. 30. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A fiam járt a Studiumakadémia óráira. Itt német nyelvterületen / Au, No, Svájc/ történő továbbtanulásra készítenek fel, segítenek az ügyintézésben. Bár a fiam Ausztriát célozta meg, végighallgattuk a németországi infokat is. Nagy általánosságban azt tudom Neked mondani, hogy No-ban nagyon nehéz orvosira bekerülni, gyakorlatilag kitűnő bizonyítvány kell, emelt érettségikkel. Plusz keményen fizetős. Éppen ezért nagyon sok német megy osztrák orvosi egyetemre. Néhány általános tanácsot tudok adni: keresd meg a Studium Akadémiát, segítenek tájékozódni, a mostani csoportban is van egy lány, aki No-ba készült orvosira - nem tudom, hogy áll a felvételije. / ha érdekel, szívesen mondok részletesebb infokat a Studiumról/. Ha nem ragaszkodsz No-hoz, az első három évet végezd el itthon, utána menj ki külföldre, a magyar orvosi egyetemek egyáltalán nem rosszak, sőt. Vagy nézz szét Ausztriában, a bécsi egyetemet is nagyon dicsérik. Sok sikert!
2017. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: Még egy: a fb-on van heidelbergi magyaroknak és heidelbergi magyar egyetemistáknak is csoportja. Érdemes lenne megkérdezni őket, biztos, hogy konkrétabb választ kapsz tőlük mint tőlem :).
2017. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez hasznos volt! Utána nézek! :)

2017. júl. 21. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!