Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Költözés Angliába! Szeptemberb...

Költözés Angliába! Szeptemberben édesanyámmal költözünk ki Pooleba, és kezdem a 2ik éve a középsuliban (10 osztály). Esetleg valaki aki ott tanul, és ilyen helyzetben költözött ki, le tudná írni a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Tippeket esetleg, hogy milyen iskolát keressek, vagy hogy is működik arra fele.

2017. júl. 10. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt egy lista a sulikról, a secondary schools alatt keresd és amikor rámész a times,age,costs ra menj ahol ott van hogy hány éves korig van, van olyan ami csak 15-13ig van tehát fontos hogy azt keresd amibe tudnál menni. A middle schoolokra rá se kattints azokhoz idős vagy.


[link]


Ez a suli tökéletes lenne mert 18ig van:


[link]

2017. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. En iden kezdem majd a 9. osztalyt Angliaban. 6 eve elek itt. Poole-ban ha jol tudom a Wimborne Rd-n van high school, en oda jarnek ha ott laknank (szerintem). Annyira nem ismerem Poole-t (Londonban lakom).

Egyebkent ne izgulj, nem fognak kinezni azert, mert nem angol vagy, vagy ilyesmi. Az angolok nagyon befogadoak, ez sajat tapasztalat. Azt is tudom (egy magyar osztalytars reven), hogyha nem megy olyan jol az angol, akkor kapsz segito tanart. Konnyu baratkozni, bar en amugy is baratkozos tipus vagyok. Magyarorszagon nem jartam suliba, igy azzal nem vagyok annyira tisztaban, de magyar iskolatarsak mondtak, hogy nekik az elejen nehez volt megszokni a rendszert, ugy ertem pl. szunetek. Gondolom a school holidays-rol biztos tudsz mindent, ha koltoztok.


Egy kicsit "papolok" az iskolai orarendrol.

Ugyebar 8. osztalyos voltam.

8.30-9.00 regisztracio es gyulekezo

9.00-10.00 ora (peldaul nekem matek volt)

10.05-11.05 ora

11.05-11.20 szunet

11.20-12.20 ora

12.20-1.20 ebedszunet

1.20-2.20 ora

2.25-3.25 ora


Igazabol diohejban ennyi, bar gondolom ezt is tudtad. De azert leirtam. Ha lenne meg kerdesed, nyugodtan irhatsz privatot vagy komment, teljesen mindegy nekem. :) Annyit hozzatennek, nagyon jo az angol suli, elvezni fogod :D Ja es a recepciosok a legkedvesebbek xd

2017. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!Sokat segítettetek ezekkel a kommentekkel,ha még van valami irok :D
2017. júl. 15. 01:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Na milyen a suli? Tuti tetszik neked :D en imadom :)

Enjoy! :D (:

2017. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!