Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen Angliában az egyetem?...

Milyen Angliában az egyetem? Megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Általános iskolába járok jelenleg, elsős korom óta tanulom az angolt, szerencsére a kezdetektől nagyon jól megy, imádom tanulni.Elgondolkodtam azon, hogy én majd Angliába mennék egyetemre.Tudnátok írni ezzel kapcsolatban pozitívumokat, negatívumokat? Pénzösszegben ez mennyibe kerül? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 28. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akár több milliós tandíjak vannak félévenként, így azon igyekezz, hogy ösztöndíjjal juss be valahova.

Sajnos önmagában az, hogy beszélsz angolul és, hogy imádod nem ér semmit már azon kívül, hogy esetlegesen jelentkezhetsz azokkal szemben akik nem beszélik a nyelvet. Hiszen egész Anglia tud angolul, ez semmiben nem előny. Odakint annyira fogja őket érdekelni, mint a magyar tanárodat, hogy tudsz magyarul.

Érdemes olyan dolgokba fogni amit jó szemmel néznek a felvételiken pl dök elnökség, sport eredmény (eb, vb vagy ilyesmi) valami egyéb nagyobb verseny megnyerése, önkénteskedés idősek otthonában v állatmenhelyen stb... ezek majd inkább középsuliban számítanak.

Mivel a világ tele van kitűnő érettségivel meg nyelvvizsgákkal így ilyenkor már a plusszok számítanak

2017. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mire a továbbtanulás kapujához érsz, addigra a britek már régen kint lesznek az EU-ból, ezáltal sokkal szigorúbb szabályok fognak a külföldiekre vonatkozni. Jelenleg nagyon benne vagyok a "tanuljunk tovább az Egyesült Királyságban" témában, úgyhogy az idei követelményeket szívesen leírom.

Amit minden egyetem kér, az egy nemzetközi nyelvvizsga. Lehet az IELTS, TOEFL, Cambridge. Nagyon nehéz vizsgákról van szó és a legtöbb uni felsőfokot kér. Emellé nagyon szépen mutat egy kitűnő bizonyítvány (nem csak a felvételi tárgyakból). Plusz pontot jelentenek a kül. iskolán kívüli önkénteskedések. Néhány egyetem pedig szóbeli elbeszélgetéseket is tart, amit ne úgy képzelj el, hogy megadnak 20 tételt és azt kérdezik vissza. Nem,nem. Rád kíváncsiak, hogy bizonyos szituációkban hogyan találod fel magad, hogyan tudod kifejezni magad, milyen a személyiséged, gondolkodásmódod.

Néhány szót még a jelentkezésről. A UK-ban minden egyetemre egy motivációs levelet kell írni saját magadról (max 4000 karakter) + egy ajánlólevelet kell megküldened az egyetemnek, amit az egyik tanárod írt.

Mindent egybevetve nagyon fiatalka vagy még, nem forrt még ki a jövőképed, de nagyon szép dolog, hogy ilyen terveid vannak a jövőt illetően. Én azt tanácsolom neked, hogy tanulj meg mindent szépen ötösre (vagy legalábbis próbáld mindig a maximumot nyújtani), mert így annyi de annyi lehetőség közül válogathatsz majd.

És mielőtt még elfelejteném....Az álmok azért vannak, hogy megvalósítsuk őket! Üdv :)

2017. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 7.osztályos vagyok, eddig minden évben jeles tanuló voltam. Biztosan alakulnak még majd az elképzeléseim. A válaszokért mégegyszer köszönet.
2017. szept. 17. 07:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jelenleg Angliában tanulok egy college-ban. A magyar érettségim jó volt, de nincs felsofokúm és itteni nyelvvizsgám. Plusz elég silány nyelvtudással jottem ki, amihez kellett pár év, hogy ténylegesn jól menjen. De mindenképpen megéri. A top 10 egyetem valamelyikébe bekerulni egy nagyszeru lehetoség. Jelenleg felvettem a diákhitelt college-ra, mert 7ezer font lenne. Ennek az egyetemi verzióját veszem fel akkor amikor bekerultem. Maga a diákhitel is sokkal másabb mint otthon. Sok egyetem hírdet osztondíjat, de alapképzésre én még nem sokkal találkoztam.
2017. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!