Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes már korábban elkezdeni...

Érdemes már korábban elkezdeni intézni a 'residence certificate'-t és 'CPR number'-t ha augusztus közepén érkezek Dániába?

Figyelt kérdés

Hivatalos ajánlás szerint augusztus utolsó hetében ajánlott érkezni, de mivel augusztus elejétől él az albérlet, gondoltam már augusztus közepén kimegyek, így felderíthetem a terepet, s egyetem kezdetekor már hellyel-közzel ismerni fogom a város nagy részét.

Mint tudjuk szükségem lesz tartózkodásira (residence cerfiticate), és adó és egészségkártyára (CPR). Ennek a menetét többé-kevésbé leírták a weboldalon, meg adtak támpontokat is persze, de azt is leírták, hogy az augusztus végi "welcome days" alkalmából kiosztott csomagokban lesznek ilyen formanyomtatványok, s mellé kitöltési útmutatók írásban (és előadás formájában szóban is).

Tehát a kérdés: érdemes lehet-e nekem már kimenetelemkor elkezdeni ezeket szervezni (mivel átfutási idő úgy se túl rövid), vagy inkább várjam meg a hónap végét, mikor szervezettebb formában, több segítséggel lehet ezt megcsinálni?

Tapasztalatotok, vagy hallottak alapján


Köszönöm



#egyetem #Dánia #dán #cpr number
2017. aug. 3. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemesebb megvárni, amíg az iskola "besegít", ígyis-úgyis várni kell rá majd hat (vagy több) hetet, akkor már nem oszt, nem szoroz az első két hét. Igaz, a bankszámlanyitáshoz szükséges lenne, de elég valószínűtlen, hogy rögtön találnál munkát az első egy hónapban - ha egyáltalán keresnél -, addig meg szerintem elleszel. :)

Hová vettek fel?

2017. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aalborg :) szóval ezért is jutott eszembe a sietség, mivel eléggé telített a 'dánul nem beszélő diákok által végezhető munkák' piaca :D
2017. aug. 9. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!