Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi ennek a szakmának a magyar...

Mi ennek a szakmának a magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

Angliában járok college-ba, viszont elég zavaró amikor magyar ismerősök kérdezik, hogy mit tanulok.

A szak neve: "L3 Diploma in Business IT Yr 2"

Amikor ezt mondom akkor senkisem érti meg...

Ezt hogy mondjam magyarul? Informatikus-ömlesztve biznisszel, vagy mi? :D


(Egyébként informatikát tanulunk, hardware és software egyaránt, emellett database illetve hasznosabb dolgok az ilyen üzleti politikával kapcsolatban stb.)



2017. aug. 8. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon talán a gazdaságinformatikus képzés feleltethető meg ennek.
2017. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi. És ez a gazdaságinformatikus belefoglalja az informatikus szakmát is, vagy csak a gazdasági részét? (Tegyük fel csam database vagy excel hasonlók.)

Vagy belefoglalja a hardveres részét is például.

2017. aug. 8. 22:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja megvan a válasz Wikipédia segítségével, köszi:)
2017. aug. 8. 22:54
 4/14 A kérdező kommentje:
Még annyit esetleg ha tudnál segíteni, hogy szerinted megérné harmadik évet is elvégezni? Ez sima diplomát ad, a 3. év után meg már extended diploma, azaz bővített diploma. Mennyire különbözhet, illetve mennyit számíthat?
2017. aug. 8. 23:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Magyarországon ez ugye 3+2 éves képzésben megy, nem tudom, hogy ott mi a különbség a két diploma között akár papíron, akár gyakorlati tudás tekintetében.
2017. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaságinformatikus képzés hasonló a mérnökinformatikus képzéshez, csak a mérnökös tárgyak helyett gazdaságiak vannak, illetve programozást is talán csak 1, max. 2 nyelven tanulnak.
2017. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az extended akkor jó ha egyetemre is akarsz menni. Érdekes márt nálunk a 2.év az extended diploma. Én l3 extended diploma in Business-t tanultam. Az extended diploma 3 jegyet ad ami 3 A levelnek felel meg.
2017. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, már értem :)

Egyetemre szerintem nem fogok menni.

#7 Hogy hogy nektek a 2. év az extended? Nálunk így van:

Első év: Sub Diploma

Második: Diploma

Harmadik: Extended Diploma

2017. aug. 12. 12:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 90 credit diploma volt az első év utána a 2. Extended diploma.
2017. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Hogy sikerült átugranod egy évet?:D
2017. aug. 12. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!