Németországban tanulni?

Figyelt kérdés
Most megyek 10 be és a médiám olyan 8 as,mivel itthon az iskolának nincs annyi értéke mintha Németországban végezném el ezért külföldon szeretnék tanulni mivel anyu is Németországban dolgozik nem lenne probléma.Idén belehuzok a tanhlásba, hogy jobb legyek matekból a nyelvek könnyebben mennek.Lehetséges iskolát váltani? Hallotam, hogy visszamarod 1 osztályt és előre ilyen mid-schule ba megyek ahol praktikázunk stb.Van aki már oda ment tanulni elmagyaráznátok milyen és személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

2017. aug. 10. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyen helyesírással jobb, ha maradsz és megtanulsz rendesen magyarul írni.


2. Nagyon nem mindegy, hogy Németország melyik részére akarnál menni, mert minden tagállamban más az iskolai rendszer.


3. "Mid-Schule" nincs, ez így ismeretlen kifejezés. A "visszamaradsz" egy osztályt sem feltétlen müködik, ezt akkor szokták, ha a nyelvet kell szintre hozni, de már elötte is jól tudtad.


4. Az sem mindegy, mit akarsz tanulni, nem feltétlen "értékesebb" a németországi végzettség, föleg ha nem felsöfokról van szó.


Pontosítsd a kérdésedet (normális helyesírással, vesszök, egyéb írásjelek használata nagy mértékben megkönnyíti a szöveg értelmezését) és ha tudjuk, pontosan HOL és MIT akarnál tanulni, akkor több konkrét dolgot lehet írni.

2017. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elektronikai mérnök vagy Programozó. München be tanulnék, ja és bocsi a helyesírás hibákért telefonról írtam. Szóval azt értem, hogyha nem tudom a nyelvet rendesen, akkor visszamaradok 1 osztályt, de már 3 éve tanulok a suliba és elég könnyen megy úgymond. 1 év után már biztosan középfokon tudnék németül. A kérdés az, hogy mivel jár az iskolaváltás és nagyon más az oktatás, megéri ez nekem?
2017. aug. 10. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen gimnazium kell a Technische Universität-hez - és neked ez kellene ilyen célokhoz.


Ajánlott lenne már a 10 évet itt kezdeni - pontosabban újra a 9-be menni. Elöször is kicsit más az egyes tantárgyak struktúrája, mint MO-on, másrészt ez az egy év alatt a nyelvet is tudod tanulni/erösíteni, és az egyes tárgyaknál is át tudsz állni az itteni rendszerre.

Utána elvileg folytathatod tovább a 10. osztállyal.

Itt a 11-12 év a Collegstufe, itt már nem fix órarend van, hanem mindenki az érdelödésének megfelelöen állaítja össze bizonyos szabályok szerint (természettudományi, nyelvi, müvészeti szakokból kell alap és emelt szint is), de ezt addig még ott pontosan elmondják, hoyg mit kell figyelembe venni.


Ami nagyobb probléma lehet számodra, hoyg itt két idegen nyelv kell az érettségihez és a németet számítják anyanyelvnek. A legtöbb gimnáziumban az angol mellett latin, francia a legmegszokottabb, de sok helyen van más nyelv is. Ezt nem egyszerü megtanulni, ha eddig nem tanultad egyiket sem.


A felsöfokhoz itt az érettségi eredmények számítanak - amibe beleszámítanak az utolsó két év bizonyítványában szereplö jegyek is, meg az érettségi vizsga eredményei is. Ami nagyon elér a magyar rendszertöl, hoyg az összes tantárgy számít (pl sport, zene, rajz is), azaz nem elég csak a céltárgyakra kocdentrálni.


Az érettségi eredményével lehet jelentkezni akárhány egyetemre, és a jelentkezök számától illetve elért átlagától függ, hogy kit vesznek fel.


Viszont éppen Müchnenben van nagyon jó egyetem a Technische Universität München (TUM rövidítve), itt igen széles spektrumot oktatnak.

2017. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 10. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Én épp most fejeztem be Németo.-ban egy évet, halasztottam itthon.

Bár másmilyen suliba jártam (gimnáziumba), nekem az a tapasztalatom, hogy az iskola egyszerűen teljesíthető. Szerintem, ha választhatsz, akkor válaszd azt, hogy nem szeretnél halasztani, mert teljesen felesleges.

Matekból nálunk 10.-ben körülbelül 8.-os anyagot vettek, úgyhogy emiatt se aggódj.

Ami kihívás, az tényleg a német, a deutsch tantárgy, illetve abból az érettségi ugye, az lesz nehéz.

De amúgy sok sikert :)

2017. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, jó neked, megleszek valahogy majd a németel köszi a tanácsokat.
2017. aug. 11. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!