Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri germanisztikát és...

Megéri germanisztikát és anglisztikát Németországban tanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, angolból és németből emeltezek. Berlinben szeretnék továbbtanulni a Humboldton germanisztika és anglisztika szakon (2 szakos alapképzés) Szerintetek jó döntés lenne? Tudom, hogy mindenki büfészaknak tartja a bölcsész szakokat, de azért egy külföldi egyetemen nagyon nehéz lenne elvégezni. Matekból nagyon gyenge vagyok, más szak nem nagyon érdekel. Csak a nyelvek.. És szerintem elég erős diploma lenne, ha ezzel később visszajönnék Magyarországra. + még egy idegennyelvet meg tudnék tanulni a képzés alatt. Viszont ha Németországban ragadnék ott mit lehetne kezdeni ezzel a diplomával szerintetek? Mindenképp tovább szeretnék tanulni, szeretnék egy diplomát és kész! Aztán majd alakul... Ha az ember legalább 2-3 idegennyelven beszél nem lesz SOHA munkanélküli, nekem mindig azt mondják...

2016. szept. 30. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy a nyelvszakok büfészakok lennének. Nemhogy kettő, de egy sem. Viszont ezt erős diplomának nem mondanám. Ha a versenyszférában akarnál elhelyezkedni, marhára nem fog senkit érdekelni a papír, csak az, hogy a valóságban beszéled-e a nyelv(ek)et. Ha bent akarnál maradni az egyetemen, akkor hasznos, vagy ha olyan munkát végeznél, amihez mindenképpen kéne papír (pl. tanár). Részben igaz, amit mondanak neked, részben nem. Ha szó szoros értelemben véve egyetemi (tudományos, kutatói) szinten állsz a nyelvekkel, akkor valóban (nagy valószínűséggel) el fogsz tudni helyezkedni, de ha "csak" társalgási szinten vagy velük, akkor ez kétszer sem biztos. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki nem ért semmihez, az teljesen mindegy, hogy hány nyelven nem ért hozzá, nem lesz hasznos munkaerő. Nyilván ha továbbtanulsz tolmácsnak és/vagy tanárnak, valószínűleg el fogsz tudni helyezkedni.
2016. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!