Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol érettségi jegyeket...

Angol érettségi jegyeket szeretnék át convertálni magyarra, és ebben kérnék segítséget. A jegyeim mennyit érnek ha a magyar osztályozási rendszerhez képest viszonyítom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet hogy én Angliában érettségiztem le nem rég, és mivel szeretném ezt az érettségit majd magyarra fordíttatni ezért fontos lenne tudnom azt, hogy az itt kapott jegyeim mennyit érnek majd ha magyarra lefordítom őket. Angliában az osztályzás picit másképp működik....én kaptam matekból egy 2-est angol irodalom+ nyelvtan pedig 4-esre sikerült. Az osztályozás 1-9 ig van. A számos osztályozás mellett van betűs is ami a többi tantárgyra használnak. A-G ig megy az osztályzás az A a legerősebb a G a legalacsonyabb. Kemia lett F, biologia D, fizika is D. Ez mellett meg kaptam 2 Tantargybol egy E osztályzatot. Igazából ha ezt le egyszerűsítem akkor kémia és matematika ami a leg gyengébb lett. Nem tudom hogy ezek a jegyek mennyit érnek a magyar osztályozási rendszerben, illetve hogy ha lefordíttatom magyarra akkor bukásnak számít a matematika es a kemia vagy nem. ( kicsit bonyolult a fogalmazás is, de egyszerűbben nem tudom magyarázni mivel maga a téma is elég necces.) egyszóval az a nagy kérdés hogy meg e van az érettségim vagy nincs (magyarul átvonvertálva.) koszonom a válaszokat előre is. Szép napot! L/16

2017. aug. 28. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A GCSE kisérettségre fordítható még az A level és Alevelre konvertálhatók érettségire fordítható. Magyarul nincs meg az érettségid. Ha visszajönnél most akkor gimibe raknának egy koroddal megegyező osztályba.
2017. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem hogy nincs meg az érettségi!:/

Köszönöm a választ, így már érthetőbb számomra az egész dolog. :)

Sajnos akkor érettségim nincs, mivel nem lesz lehetőségem haza menni tanulni tovább:/ mindenesetre, köszönöm mégegyszer a segítséget! :)

2017. aug. 30. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!