Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan/kitől származik ez az...

Honnan/kitől származik ez az idézet Franz Kafkáról?

Figyelt kérdés

Franz Kafka szinte mindehol kivétel volt: német a csehek között, művész a polgárok között, író a hivatalnokok között, zsidó a keresztények között és beteg az egészségesek között.


Sajnos a Google nem volt a barátom, nem találtam konkrét információt erről a szövegről. Több kidolgozott tételben is szó szerint benne van, ezért gondolom, valakitől csak származik a fent leírt mondat.


Előre is köszönöm a segítséget!:)



2015. jún. 9. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég sokat keresgéltem, de én is csak a tételeket találtam magyarul. Szerintem valaki egyszer leírta ezt a megfogalmazást, mások meg átvették tőle. Azért gondolom ezt, mert angolul sincs meg így egyben, csak egy kis részlet, itt:

[link]

Illetve ez is hasonló (a 4. bekezdést olvasd el):

[link]

Németül is beírtam pár kulcsszót, amit tudok, de az kevés volt.

2015. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon reméltem, hogy valakitől származik. De köszönöm szépen a segítséget!!
2015. jún. 10. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!